ŁKS rozstrzelał beniaminka

Nie było niespodzianki w meczu otwierającym 23. kolejkę IV ligi łódzkiej. Łódzki Klub Sportowy nie dał żadnych szans walczącemu o utrzymanie beniaminkowi i wygrał ze Startem Brzeziny 4:0 (3:0). Dwa gole dla gospodarzy strzelił Adrian Kasztelan, a po jednym trafieniu dołożyli Aleksander Ślęzak i Marcin Zimoń.

Pierwsze minuty były wyrównane. Większość akcji toczyła się w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Optyczna przewaga należała do gospodarzy, którzy nie potrafili przeprowadzić jednak żadnej składnej akcji. Dopiero po kwadransie gry łodzianie przyspieszyli grę i zdecydowanie ruszyli do ofensywy. Dwie dobre okazje zmarnował Adam Patora. Chwilę później po dośrodkowaniu Adriana Kasztelana z piłką w polu karnym najpierw minął się Paweł Hajduczek, a chwilę później Patora. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 28. minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kasztelana piłkę głową do siatki skierował Aleksander Ślęzak. Chwilę później worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Adrian Kasztelan, a przed przerwą Dariusza Słowińskiego pokonał jeszcze Marcin Zimoń.

Druga odsłona niczym nie różniła się od pierwszej. Zdecydowaną przewagę mieli łodzianie, a goście desperacko się bronili. W 58. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kasztelan. Po tym trafieniu podopieczni Wojciecha Robaszka zwolnili tempo gry i długo rozgrywali swoje akcji. Brzezinianie starali się zdobyć honorowego gola, ale jedyne groźne uderzenie głową Jacka Bernata powędrowało obok słupka. W końcówce obie drużyny nie stworzyły groźnych sytuacji i mecz zakończył się wynikiem 4:0.

ŁKS Łódź – Start Brzeziny 4:0 (3:0)
Aleksander Ślęzak 27, Adrian Kasztelan 32, 58, Marcin Zimoń 39

ŁKS: Przybylski – Filipiak ż (60′ Mordalski), Słyścio, Zimoń, Salski – Hajduczek, Sarafiński ż (57′ Jurkowski), Surowiec, Kasztelan (78′ Kopa) – Ślęzak, Patora.

Start: Słowiński – Ryplewicz, Saganowski, Pabiniak ż, Kaźmierczak – Olszewsi, Rosiak (78′ Klimczak), Szubert (66′ Swaczyna), Mikołajczyk (46′ Grzywacz), Knera ż – Mordon (28′ Bernat).

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź)