Marcin Robak katem Widzewa

Nie udało się wywieźć korzystnego rezultatu ze Szczecina piłkarzom Widzewa Łódź. Podopieczni Artura Skowronka przegrali na zakończenie fazy zasadniczej z Pogonią 0:1 (0:0). Katem łodzian okazał się walczący o koronę króla strzelców T- Mobile Ekstraklasy Marcin Robak.

Mecz od początku nie zachwycił. Gra była wyrównana, a oba zespoły nie potrafiły skutecznie zaatakować. Optyczną przewagę posiadali gospodarze jednak większość akcji toczyła się w środku pola. W 20. minucie w idealnej sytuacji obok bramki uderzył Eduards Visnjakovs. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam z Patrykiem Wolańskim spudłował Marcin Robak. Przed przerwą aktywniejszą stroną byli szczecinianie, ale nie potrafili udokumentować tego golem.

Po przerwie od mocnego uderzenia mogli rozpocząć piłkarze Widzewa. Po minięciu obrońców strzał Mariusza Rybickiego zdołał jednak obronić Radosław Janukiewicz. Chwilę później gości skarcił Robak, który wykorzystał błąd defensywy i pokonał w akcji sam na sam golkipera Widzewa. Trener Artur Skowronek od tego momentu postawił wszystko na jedna kartę i wpuścił na plac gry ofensywnych zmienników. Łodzianie rzucili się do odrabiania strat, ale nie potrafili przebić się przez obronę Pogoni. W 71. minucie po zamieszaniu w polu karnym w słupek trafił Visnjakovs. Trzy minuty później w podobnej sytuacji znalazł się Patryk Małecki, ale również nie posłał piłki do siatki. Ostatnie minuty tego pojedynku raziły nieskutecznością z obu stron. Ostatecznie Widzew przegrał w Szczecinie z Pogonią 0:1.

Pogoń Szczecin – Widzew Łódź 1:0 (0:0)