Pawlak zmienił losy meczu

Po drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej na własnym stadionie sięgnęli piłkarze Sokoła Aleksandrów. Zielono-biali wygrali po emocjonującym meczu z Mazurem Karczew 2:1 (0:0). Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Damian Pawlak, który po wejściu z ławki całkowicie odmienił losy meczu.

Przewaga w tym spotkaniu należała do podopiecznych Łukasza Wijaty. Sokół stwarzał sobie dogodne okazje, ale nie potrafił ich wykorzystać. W 16. minucie Michał Łągiewczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył minimalnie obok prawego słupka bramki, a w 30. minucie po strzale z dystansu bliski przelobowania bramkarza był Mateusz Marciszko. Golkiper w ostatniej chwili zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Druga połowa była bardzo podobna. Przewaga należała cały czas do aleksandrowian, a goście sporadycznie podchodzili pod pole karne Arkadiusza Simy. Nieoczekiwanie w 68. minucie Piotr Golański dopuścił się faulu w polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny chwilę później na gola zamienił Radosław Filipczak. Gospodarze nie podłamali się takim obrotem sprawy tylko od razu zabrali się za odrabianie strat. Sygnał do walki dał wprowadzony w 72. minucie na plac gry Damian Pawlak. Rezerwowy pomocnik najpierw doprowadził w 84. minucie do wyrównania, a później odegrał znacząca rolę przy zwycięskiej bramce. W 87. minucie po jego dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową zgrał Damian Bierżyński, a do siatki wbił ją Przemysław Woźniczak. Aleksandrowianom udało się dowieźć prowadzenie do końcowego gwizdka i dzięki temu zielono-biali opuścili strefę spadkową.

Sokół Aleksandrów – Mazur Karczew 2:1 (0:0)
Damian Pawlak 84, Przemysław Woźniczak 87 – Radosław Filipczak 69-karny

Sokół: Sima – Golański, Bierżyński, Woźniczak, Klepczarek – Seweryn ż (80′ Kujawski ż), Obi Uche, Zwoliński (58′ Dyhdalewicz), Gajewski (72′ Pawlak) – Marciszko ż (63′ Wojtczyk), Łągiewczyk.