Ciężka sytuacja Juve Warty

Nie mogą się przełamać w rundzie rewanżowej piłkarze Jutrzenki Warta. Tym razem podopieczni Bartosza Grabowskiego ulegli na własnym boisku Zawiszy Pajęczno 0:3 (0:2). Jeśli wartanie nie przełamią kryzysu i nie wygrają w następnym meczu z Mazovią ich sytuacja w ligowej tabeli zrobi się naprawdę bardzo ciężka.

Jutrzenka wiosną zgromadziła zaledwie jeden punkt po remisie w derbowym pojedynku z Pogonią Zduńska Wola. Oprócz tego piłkarze z Warty ulegli Łódzkiemu Klubowi Sportowemu i przedostatniemu Startowi Brzeziny.

Nie udało się przełamać również w meczu z Zawiszą Pajęczno. Rywale po nerwowym początku wpadli w swój rytm i do przerwy za sprawą Bartosza Piłatowskiego i Daniela Dymka prowadzili 2:0. W drugiej odsłonie podopieczni Jacka Berensztajna uspokoili grę i w pełni kontrolowali poczynania na boisku. W 68. minucie gospodarzy dobił Dariusz Krężel. Jutrzenka kończyła to spotkanie w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą kartkę ujrzał Marcin Czajczyński. Przebieg meczu i sytuację w tabeli w pełni odzwierciedlają słowa prezesa Jutrzenki Zbigniewa ZakrzewskiegoByliśmy zdecydowanie słabszym zespołem. Nie udało nam się ani razu zagrozić bramce rywala. Mamy kryzys i jeżeli go szybko nie przełamiemy to ciężko będzie nam się utrzymać w lidze.

Jutrzenka Warta – Zawisza Pajęczno 0:3 (0:2)
Bartosz Piłatowski 35, Daniel Dymek 43, Dariusz Krężel 68

Jutrzenka: Kwiatkowski – Szmidt ż, Kulczyński, Grabowski, Pawlak – Maraszek, Badowski (70′ Sajda), Dzieran ż, Kaczmarek (70′ Młotkiewicz) – Maliszewski, Czajczyński żż cz 86′.

Zawisza: Wnuk – Staszczyk, Okrzesik, Pałyska, Wilkoszewski – Piekielny, Jasiński, Piłatowski (65′ Krężel), Konecki (85′ Brożyna) – Dymek (87′ Mielczarek), Domoń (85′ Kubielski).