Moszczenica zadziwia wszystkich

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak przedstawia się bilans Włókniarza Moszczenica w rundzie wiosennej IV ligi. Zespół Tomasza Fiszera nie przestaje zadziwiać. Wygrywa mecz za meczem i w tabeli awansował już na szóste miejsce. W niedzielę Włókniarz ograł swojego imiennika z Zelowa – 3:1.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli gospodarzy. Już w 5. minucie stracili bowiem bramkę po rzucie karnym. Wyrównał Bartosz Jachymski, a w drugiej połowie dwa decydujące ciosy zadał rywalowi junior Michał Nowak. – Trener daje szansę młodym zawodnikom, a ci grają naprawdę nieźle. Wygraliśmy kolejne spotkanie, w którym musieliśmy odrabiać straty. To również o czymś świadczy – mówi Bogdan Świątek, kierownik drużyny z Moszczenicy.

Wcześniej Włókniarz wygrał 3:1 w Rawie Mazowieckiej, pokonał również Borutę Zgierz (2:1) i w Przedborzu Pilicę także 2:1. W tych ostatnich dwóch spotkaniach decydujące o zwycięstwie bramki zespół Tomasza Fiszera strzelał w końcówce. Przypomnijmy, że Fiszer pracuje w Moszczenicy od niedawna. W przerwie między rundami zastąpił na stanowisku Daniela Cichosza.

Celem postawionym przez zarząd klubu przed trenerem i zawodnikami jest utrzymanie w IV lidze. Wydaje się, że Włókniarz bez żadnych problemów ten cel osiągnie, a jeśli utrzyma formę do końca sezonu to zakończy go na jednym z czołowych miejsc.