Omega przegrała z Pilicą

To nie będą radosne święta dla piłkarzy Omegi Kleszczów. Drużyna trenerów Marcina Węglewskiego i Tomasza Jaworskiego przegrała przed własną publicznością z Pilicą Białobrzegi 1:2 (1:0). Spotkanie przypominało mecz sprzed dwóch tygodni kiedy Omega zremisowała z Mechanikiem Radomsko.

Rozpoczęło się najlepiej jak tylko mogło. Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła bramkę. Hubert Górski pokonał Pawła Młodzińskiego i Omega objęła prowadzenie. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. Mieli optyczną przewagę, ale nic z niej nie wynikało. Najlepszą sytuację do podwyższenia wyniku miał Jakub Rozwandowicz. Jego uderzenie wybronił jednak bramkarz Pilicy. Omega mogła stracić kuriozalną bramkę. Paweł Wiśniewski podał piłkę pod nogi napastnika Pilicy. Ten momentalnie strzelił z ostrego kąta, ale futbolówkę wybił z linii bramkowej obrońca gospodarzy.

Druga połowa należała do Pilicy. Ostrzeżeniem był strzał z dystansu, który wylądował na poprzeczce. Goście dążyli do wyrównania i sztuka ta udała im się w 67. minucie kiedy Wiśniewskiego pokonał Arkadiusz Oziewicz. Na cztery minuty przed końcem meczową piłkę miał Rozwandowicz. Nie potrafił jednak zdobyć gola. Zemściło to się w doliczonym czasie gry. Wynik spotkania ustalił Oziewicz. Pilica wygrała w Kleszczowie 2:1, a pomeczową radość zawodników i sztabu szkoleniowego gości trudno opisać.

Omega Kleszczów – Pilica Białobrzegi 1:2 (1:0)
Bramki: Hubert Górski 2 – Arkadiusz Oziewicz 67,90

Omega: Paweł Wiśniewski ż – Szubert, Świstak, Słomian ż, Kabziński ż – Robaszek, Czaplarski ż, Zawodziński, Marciniak (59′ Szymczyk ż), Rozwandowicz – Górski ż (69′ Krzysztof Kowalski).

Pilica: Młodziński – Karbowniak ż, Moryc, Jankowski (46′ Sala), Ziemnicki ż (78′ Kornacki ż) – Matulka ż (90′ Obłuski), Jasikowski (59′ Wnuk), Oziewicz ż, Rawski, Hernik – Obłuski.

Sędziował: Krzysztof Jakubowski (Piotrków Trybunalski). Widzów: 50