Wesołe Święta w Brzezinach

Wielkanocny prezent swoim kibicom sprawili piłkarze Startu Brzeziny. Broniący się przed spadkiem z IV ligi łódzkiej beniaminek wygrał z Pogonią Zduńska Wola 3:1 (0:0). Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Jacek Bernat, a jedną Hubert Mikołajczyk. Dla gości honorowe trafienie zanotował Damian Grzelak.

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do gości. Dwa silne strzały Krzysztofa Cichosza i Grzegorza Gorącego z trudem obronił Dariusz Słowiński. Gospodarze odpowiedzieli dwiema ciekawymi akcjami, w których zabrakło jednak wykończenia. W 35. minucie piłkarze ze Zduńskiej Woli powinni objąć prowadzenie. Po strzale z ostrego kąta Patryka Kaczmarka w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił jednak Michał Lech. Do przerwy utrzymał się zatem bezbramkowy remis.

Po zmianie stron brzezinianie śmielej ruszyli do ataku. W 51. minucie po ładnej wymianie piłki Daniela Klimczaka i Michała Rosiaka na czystą pozycję wypuszczony został Jacek Bernat. Napastnik nie zmarnował okazji i pewnym strzałem tuż przy słupku posłał piłkę do siatki. Sześć minut później Bernat ponownie wpisał się na listę strzelców. Przeżywający drugą młodość zawodnik wykończył znakomicie zagraną piłkę przez Roberta Szuberta. Od tego momentu Start starał się zwolnić tempo gry. Goście chcieli szybko wyrównać, ale nie potrafili przedrzeć się przez doskonale ustawioną formację defensywną rywali. W 82. minucie w idealnej sytuacji Kamil Endler trafił w słupek. Siedem minut później kontaktowego gola zdobył Damian Grzelak. W doliczonym czasie gry więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i po szybkiej kontrze strzelili trzecią bramkę. Po minięciu bramkarza do pustej siatki trafił Hubert Mikołajczyk i ustalił końcowy rezultat na 3:1.

Start Brzeziny – Pogoń Zduńska Wola 3:1 (0:0)
Bramki: Jacek Bernat 51, 57, Hubert Mikołajczyk 90+2 – Damian Grzelak 89

Start: Słowiński – Grzywacz, Lech ż, Pabiniak ż, Poździej – Ryplewicz ż, Szubert ż, Rosiak, Mikołajczyk – Klimczak (77′ Walczak), Bernat ż (90′ Lindner).

Pogoń: Chruściel – Królewiak (73′ Endler), Grzelak, Korona – Piotrowski ż, Gorący, Boruń (46′ Porada), Kaleta, Ignaczak (81′ Witczak) – Kaczmarek ż, Cichosz (46′ Konieczny ż).