Widzewski charakter Broni Radom

Piłkarze rezerw Widzewa Łódź zremisowali w Radomiu z miejscową Bronią 3:3 (2:0) w spotkaniu 28. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Podopieczni Tomasza Kmiecika prowadzili już 3:0, ale dali sobie strzelić trzy bramki. Decydującego gola łodzianie stracili w doliczonym czasie gry.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Broń częściej utrzymywała się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Łodzianie nastawili się na grę z kontry. W 33. minucie po jednej z nich i nieudanej pułapce ofsajdowej obrońców Bartosz Narożnik pokonał Michała Majosa. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Krystian Kolasa. Radomianie starali się jeszcze przed przerwą zmniejszyć stratę. Tuż przed przerwą bliski strzelenia kontaktowego gola był Piotr Nowosielski, ale w ostatniej chwili znakomitą interwencją popisał się Mateusz Wlazło.

Druga odsłona rozpoczęła się od groźnych akcji gości. Widzew II wykorzystywał proste błędy rywali w defensywie. W 53. minucie z bliskiej odległości po raz drugi piłkę w siatce umieścił Kolasa. Od tego momentu gospodarze wzięli się w garść i ruszyli do ataku. W 65. minucie faulowany w polu karnym przez golkipera został Mariusz Marczak. Poszkodowany chwilę później zamienił jedenastkę na bramkę. Broń poszła za ciosem. W 78. minucie po dośrodkowaniu Marczaka piłkę głową w siatce umieścił Nowosielski. Kontaktowy gol rywali wprowadził sporą nerwowość w szeregach gości. Rezerwy Widzewa zaczęły rozpaczliwie bronić korzystnego wyniku. Niestety się nie udało. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Mikołaj Skórnicki i oba zespoły podzieliły się punktami.

Broń Radom – Widzew II Łódź 3:3 (0:2)
Mariusz Marczak 66-karny, Piotr Nowosielski 78, Mikołaj Skórnicki 90+1 – Bartosz Narożnik 33, Krystian Kolasa 38, 53

Widzew II: Wlazłowski – Czapliński ż, Pańkowski, Kasperkiewicz, Kozłowski – Kolasa (83′ Lipski), Grube, Rozwandowicz, Bartłoszewski (71′ Marcioch)- Warchoł, Narożnik (90′ Marat).

Źródło i zdjęcie: bronradom.pl