Adrian Basta dał zwycięstwo

PGE GKS Bełchatów wygrał ze Stomilem Olsztyn 1:0 (0:0) w spotkaniu 26. kolejki I ligi. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 84. minucie Adrian Basta, który wykorzystał podbramkowe zamieszanie. Dzięki tej wygranej bełchatowianie utrzymali prowadzenie w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od ambitnych ataków gości, którzy często stwarzali zagrożenie pod bramką bełchatowian. Znakomitymi interwencjami popisywał się w tym okresie Arkadiusz Malarz. PGE GKS najlepszą okazję na objęcie prowadzenia w pierwszej odsłonie miał w 37. minucie. Próbę zdobycia gola Hristijana Kirovskiego zdołał jednak zatrzymać Piotr Skiba.

Po przerwie dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystali: Kirovski i Daniilis Turkovs. Z biegiem czasu Stomil zaczął śmielej atakować. W 59. minucie Pawła Łukasika w sytuacji sam na sam zdołał zatrzymać Malarz. Końcówka należała już tylko do gospodarzy, którzy długo nie potrafili zdobyć zwycięskiej bramki. Udało to się dopiero w 84. minucie. Po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym najsprytniej zachował się Adrian Basta, który z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki. Podopieczni Kamila Kieresia utrzymali korzystny rezultat do końcowego gwizdka i dzięki tej wygranej mogą pochwalić się dorobkiem pięćdziesięciu punktów.

PGE GKS Bełchatów – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)