Najniższy wymiar kary dla Mazovii

Pewne zwycięstwo 5:0 (1:0) nad Mazovią Rawa Mazowiecka odniósł przewodzący w tabeli IV ligi Łódzki Klub Sportowy. Tym samym podopieczni Wojciecha Robaszka utrzymali przewagę czterech punktów nad drugim w tabeli KS Paradyż.

Gospodarze prowadzenie objęli w 12. minucie, kiedy po uderzeniu głową Pawła Hajduczka piłkę w siatce umieścił Michał Zaleśny. Mimo olbrzymiej przewagi łodzianie przed przerwą nie zdołali już pokonać Rafała Sadowskiego. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Najpierw na 2:0 podwyższył Paweł Hajduczek, a w 66. minucie swojego drugiego gola zdobył Zaleśny. To wyraźnie podcięło skrzydła rywalom, którzy ograniczyli się tylko do sporadycznych kontrataków. W końcówce meczu błysnął Adam Patora. Napastnik przełamał strzelecką niemoc i dwukrotnie pokonał golkipera gości.

ŁKS Łódź – Mazovia Rawa Mazowiecka 5:0 (1:0)
Michał Zaleśny 12, 66, Paweł Hajduczek 48, Adam Patora 87, 87

ŁKS: Przybylski – Salski, Filipiak, Zimoń, Słyścio – Mordalski ż (82 ’ Majcherowicz), Kasztelan, Hajduczek ż, Sarafiński – Jurkowski (60′ Bielicki), Zaleśny (68′ Patora).

Mazovia: Sadowski – Kowalczyk (58′ Stawiński), Kozik, Ornafa, Burzyński (81′ Cukiert) – Karaś, Bednarek ż, Wilk (71′ Kieliszek), Wieczorek – Bednarek, Stawiński.