Pelikan twardszy od Stali

Piłkarze Pelikana Łowicz przełamali fatalną niemoc i po dwóch meczach bez wygranej sięgnęli po komplet punktów. Podopieczni Macieja Bartoszka wygrali przed własną publicznością ze Stalą Stalowa Wola 2:0 (0:0). Tym samym łowiczanie są bardzo bliscy wydostania się ze strefy spadkowej.

To goście dyktowali warunki spotkania. Znakomicie w bramce biało- zielonych spisywał się jednak Adrian Olszewski, który wielokrotnie ratował gospodarzy przed stratą bramki. Losy meczu zmieniły się w 60. minucie, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mateusz Kantor. Łowiczanie przejęli inicjatywę i wykorzystali grę w przewadze. W 75. minucie uderzenie z dystansu Michała Adamczyka dobił Damian Kosiorek, a w doliczonym czasie gry końcowy wynik ustalił Michał Fabijański.

Pelikan Łowicz – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
Damian Kosiorek 75, Michał Fabijański 90+1

Pelikan: Olszewski – Adamczyk, Brodecki, Dremliuk, Wyszogrodzki, Koman ż, Golański (81′ Fabijański), Gamla, Bończak (52′ Kosiorek, 90+3′ Perzyna), Świątek, Nowak ż (46′ Bojańczyk).