Skromna wygrana Paradyża

Wicelider IV ligi łódzkiej KS Paradyż skromnie lecz zasłużenie wygrał na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem do klasy okręgowej Startem Brzeziny 2:1 (2:1). Bramki dla paradyżan strzelili: Łukasz Grzybek i Mariusz Koćmin. Gola dla gospodarzy zdobył Damian Knera.

Od samego początku pojedynku zaznaczyła się wyraźna przewaga gości. Przyjezdni zaskoczyli rywali dokładnością w grze i szybkimi atakami. W 12. minucie po strzale Piotra Młynarczyka piłka odbiła się od ręki znajdującego się w polu karnym Waldemara Pabiniaka. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Grzybek. Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili w 35. minucie. Strzał z kilku metrów Huberta Mikołajczyka z trudem obronił Kamil Jędrzejewski. Golkiper gości nie miał tyle szczęścia siedem minut później. Po wspaniałej podcince z jedenastego metra Damiana Knery futbolówka wpadła Jędrzejewskiemu za koszulę. Radość brzezinian nie trwała długo. W ostatniej minucie pierwszej połowy Dariusza Słowińskiego pokonał Mariusz Koćmin.

Po przerwie paradyżanie kontrolowali przebieg spotkania. Start próbował atakować, ale wszystkie akcje kończyły się niepowodzeniem. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywala. Gościom udało się utrzymać korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i dzięki temu KS Paradyż mógł dopisać na swoje konto kolejny komplet punktów.

Start Brzeziny – KS Paradyż 1:2 (1:2)
Damian Knera 42 – Łukasz Grzybek 13-karny, Mariusz Koćmin 45

Start: Słowiński – Grzywacz (46′ Kaźmierczak), Pabiniak ż, Lech, Poździej (46′ Ryplewicz) – Knera, Szubert (82′ Walczak), Rosiak, Mikołajczyk – Klimczak (55′ Olszewski), Bernat.

Paradyż: Jędrzejewski – Majsak, Bańczyk, Telus, Majewski ż – Kos ż, Gambka, Śliwka, Młynarczyk – Grzybek, Koćmin.