Dawid Przezak uratował punkt

Remisem 1:1 (0:0) zakończyło się spotkanie 29. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej MKS Kutno – WKS Wieluń. Obie bramki padły w drugiej połowie meczu. Prowadzenie dał gospodarzom Michał Żółtowski, a wyrównał na pięć minut przed końcem Dawid Przezak.

Pierwsza połowa była bardzo spokojna i na boisku działo się niewiele. Optyczną przewagę mieli jednak przyjezdni z Wielunia, którzy długo utrzymywali się przy piłce i nie pozwalali gospodarzom na skonstruowanie praktycznie żadnej ofensywnej akcji. Goście w 36. minucie mogli objąć prowadzenie, jednak strzał głową Dawida Przezaka zatrzymał się na poprzeczce.

Po zmianie stron MKS ruszył do ataków i przejął inicjatywę. Starania podopiecznych Andrzeja Grzegorka przyniosły upragnioną bramkę w 65. minucie. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Rafał Kubiak, a tam najwyżej wyskoczył Michał Żółtowski i celną główką dał swojej drużynie prowadzenie.

Gospodarze mogli pójść za ciosem. W 72. minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się wprowadzony po przerwie Dariusz Gorczyczewski. Napastnik MKS zderzył się z golkiperem, piłka trafiła do Daniela Mitury, jednak jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany.

Ekipa z Wielunia podrażniona przewagą kutnian, postawiła wszystko na jedną kartę i ruszyła do ataków. A te były bardzo groźne.

W 80. minucie Przezak po raz kolejny trafił w poprzeczkę, a sto dwadzieścia sekund później interwencją meczu popisał się Piotr Gawlik. Goście dopięli swego w 85. minucie, a do kutnowskiej bramki trafił nikt inny jak Dawid Przezak. Cztery minuty później wielunianie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, jednak Michał Sokołowicz wygrał pojedynek oko w oko z napastnikiem gości.

MKS Kutno – WKS Wieluń 1:1 (0:0)
Bramki: Michał Żółtowski 66 – Dawid Przezak 85

MKS Kutno: Sokołowicz – Bojaruniec, Wawrzyński, Gawlik, Żółtowski – Szyc (62′ Michalski), Kubiak, Znyk (79′ Pomorski), Jakubowski (46′ Gorczyczewski), Mitura – Płacheta.

WKS Wieluń: Kotecki – Ciężki ż, Maczurek, Karasiak ż, Grodzki – Wójcicki (79′ Bąk), Adamczyk, Dubiel (73′ Fornalczyk), Banaś, Zawieja (75′ Wiśniewski) – Przezak.

Źródło relacji: miejscy.pl; Zdjęcie: Łukasz Stasiak – mkskutno.pl; eku24.net