Przełamanie Lechii Tomaszów

Nowy trener Grzegorz Wesołowski odmienił Lechię Tomaszów. Po czterech ligowych porażkach z rzędu tomaszowianie wygrali w Wieluniu z miejscowym WKS 2:1 (2:0). Obie bramki dla gości zdobył w pierwszej połowie spotkania Marcin Mirecki.

Popularny „Miro” trafił do bramki w 32. i 41. minucie spotkania. Do szatni tomaszowianie schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Osiem minut po wznowieniu gry kontaktowego gola zdobył Sebastian Banaś. Wielunianie mieli później przewagę, stworzyli sobie kilka sytuacji podbramkowych, ale Lechia nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa. Warto dodać, że gospodarzy prowadził również nowy trener – Andrzej Lewandowski.

WKS Wieluń – Lechia Tomaszów 1:2 (0:2)
Bramki: Sebastian Banaś 52 – Marcin Mirecki 32, 41

WKS Wieluń: Kotecki – Rybak, Maczurek, Bąk, Grodzki – Wójcicki, Adamczyk, Banaś, Dubiel (68′ Wiśniewski), Zawieja – Przezak.

Lechia: Holewiński – Matysiak, Cyran, Dolot, Milczarek – Król (58′ Rakowski), Pierzyński, Żytek, Morgaś (65′ Chojecki), Mirecki – Stańdo (76′ Witczak).

Sędziował: Rafał Michalak (Skierniewice).