Sokół odebrał punkty Traktorom

Piłkarze Sokoła Aleksandrów zremisowali w wyjazdowym meczu 30. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej z Ursusem Warszawa 0:0. Zielono-biali z dorobkiem 36 punktów plasują się na 15. miejscu w tabeli, tracąc do czternastego GKP Targówka zaledwie jeden punkt.

Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach, uniemożliwiających obu zespołom grę kombinacyjną. Nieustannie padający deszcz sprawił, że piłka zatrzymywała się w najmniej odpowiednim momencie. W pierwszej połowie, zarówno Sokół, jak i Ursus miały po jednej okazji. W 20. minucie jeden z warszawian sfaulował na 25. metrze Oskara Osowskiego. Stały fragment wykonał Przemysław Woźniczak, jednak uderzenie nie sprawiło problemów golkiperowi gospodarzy. Sześć minut później podobną okazję mieli zawodnicy Ursusa, lecz strzał jednego z warszawian trafił wprost w mur.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli podopieczni trenera Ariela Jakubowskiego, jednak bardzo dobrze spisywała się linia defensywna Sokoła. W 56. minucie Piotr Gołuch po błyskawicznym kontrataku mógł zdobyć bramkę. Napastnik zielono-białych minął dwóch rywali i skierował piłkę po długim słupku, ale bramkarz Ursusa końcami palców sparował piłkę na rzut rożny. Gra nieco bardziej ożywiła się w ostatnim kwadransie spotkania. Obie drużyny odsłoniły się. W 83. minucie prawym skrzydłem atakowali warszawianie, zagrożenie w porę wyjaśnił Piotr Golański. W 89. minucie okazję mieli jeszcze podopieczni trenera Michała Bistuły. Piłkę w środku pola przejął Mikołaj Zwoliński, pomknął w kierunku bramki i wystawił piłkę na 20. metr Osowskiemu, jednak ten nie zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki i gospodarze wyjaśnili sytuację. W doliczonym czasie aleksandrowianie sami stworzyli zagrożenie pod własną bramką, dwukrotnie faulując piłkarzy Ursusa na wysokości pola karnego. Po wykonaniu drugiego z nich arbiter zakończył spotkanie.

Ursus Warszawa – Sokół Aleksandrów 0:0

Sokół: Sima – Pawlak, Golański, Klepczarek, Gajewski – Seweryn, Bierżyński, Woźniczak, Osowski, Łągiewczyk (88′ Zwoliński) – Obi Uche (46′ Gołuch, 90+2′ Oborowski).

Źródło relacji i zdjęcie: tssokol.pl