Olimpia pokonała lidera

Olimpia Karsznice (Zduńska Wola) wygrała z MKS Zduńska Wola 3:2 (1:1) w meczu derbowym, który został rozegrany w ramach 24. kolejki II grupy sieradzkiej klasy A. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. W niedzielne popołudnie na trybunach zasiadło ponad pół tysiąca widzów. Mimo porażki Miejscy zachowali pozycję lidera.

Początek spotkania należał do gospodarzy.Wyróżniali się na placu gry: Sylwester Jarzębowski, Marcin Janicki i Przemysław Szeller, którzy co chwila stwarzali zagrożenie pod bramką lidera rozgrywek. Z upływem czasu spotkanie się wyrównało i to goście w 27. minucie po strzale Macieja Masłowskiego objęli prowadzenie. Olimpia SONY DSCśmielej zaatakowała i jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać. W 40. minucie bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jarzębowski.

W drugiej połowie gospodarze od razu ruszyli do ataku. Efektem tego był gol Janickiego. MKS odpowiedział w 62. minucie, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Juszczak. Ostatnie słowo należało jednak do Olimpii. W 74. minucie do siatki gości trafił Szeller i gospodarze zwyciężyli w całym meczu 3:2.

Punkty stracił również wicelider KS Chojne, który zremisował 1:1 z broniącym się przed spadkiem do klasy B LKS Tubądzin. Dzięki temu MKS zachował pierwszą pozycję w tabeli.

Olimpia Karsznice (Zduńska Wola) – MKS Zduńska Wola 3:2 (1:1)
Sylwester Jarzębowski 40, Marcin Janicki 56, Przemysław Szeller 74 – Maciej Masłowski 27, Mariusz Juszczak 62

Źródło: Lech Kulma