Spory niedosyt w Łowiczu

Pelikan Łowicz tylko zremisował przed własną publicznością z Garbarnią Kraków 1:1 (1:0) w spotkaniu 28. kolejki II ligi wschodniej. Można mówić o sporym niedosycie ponieważ goście od 27. minuty grali w dziesiątkę, a Pelikan do przerwy prowadził 1:0.

Łowicki zespół w tym meczu musiał radzić sobie bez Macieja Bartoszka, który przed tygodniem za krytykowanie sędziowskich decyzji został odesłany na trybuny. Pelikana prowadził więc drugi trener Maciej Kędziorek.

Początek spotkania był spokojny, obie drużyny skupiły się na uważnej grze w defensywie. Pelikan próbował zagrozić bramce Garbarni, ale nie miał pomysłu na sforsowanie obrony gości. W 27. minucie Karol Kostrubała brutalnie sfaulował Michała Gamlę i sędzia Marcin Liana z Bydgoszczy usunął piłkarza z Krakowa z boiska. Pelikan zyskał więc przewagę w polu i zaczął groźnie atakować. W 34. minucie strzał Adriana Świątka minimalnie minął słupek bramki gości. Pięć minut później gospodarze dopięli swego. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Patryk Bojańczyk i strzałem pod poprzeczkę uzyskał prowadzenie.

Wydawało się, że Pelikan nie będzie miał problemów z utrzymaniem wyniku. Gospodarze atakowali i byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Stało się jednak inaczej. Kwadrans po wznowieniu Gamla sfaulował jednego z piłkarzy gości w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Krzysztof Kalemba. Po zdobyciu bramki Garbarnia uwierzyła w możliwość wywiezienia z Łowicza przynajmniej punktu i mecz się wyrównał. Nie było widać liczebnej przewagi Pelikana. Chaotyczne ataki gospodarzy z łatwością niwelowali obrońcy gości. Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i kibice z Łowicza opuszczali stadion mocno zawiedzeni. Remisy mogą nie dać ligowego utrzymania.

Pelikan Łowicz – Garbarnia Kraków 1:1 (1:0)
Bramka dla Pelikana: Patryk Bojańczyk 39

Pelikan: Olszewski – Wyszogrodzki, Brodecki, Dremluk, Derbich – Gamla, Pomianowski (79′ Golański), Kosiorek, Nowak, Świątek – Bojańczyk.
Trener: Maciej Kędziorek (w zastępstwie za Macieja Bartoszka)