Jeszcze tli się iskierka nadziei

Widzew Łódź wygrał z Cracovią Kraków 2:0 (1:0) w meczu 2. kolejki grupy spadkowej T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwo grających przez większą część meczu w przewadze łodzian mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale gospodarze nie potrafili wykorzystać okazji bramkowych.

To spotkanie już po kwadransie gry ułożyło się po myśli Widzewa. W 14. minucie za faul poza polem karnym na Mateuszu Cetnarskim czerwoną kartką ukarany został golkiper gości Krzysztof Pilarz. Łodzianie szybko chcieli wykorzystać grę w przewadze i objąć prowadzenie. Podopieczni Artura Skowronka zamknęli rywali na ich połowie i co chwila szturmowali bramkę Matko Perdijicia. Niestety brakowało wykończenia. Dopiero w 34. minucie świetne podanie z lewego skrzydła Marcina Kaczmarka wykorzystał Eduards Visnjakovs. Po tym trafieniu gospodarze zdecydowanie zaczęli dominować nad przyjezdnymi jednak nie potrafili do przerwy podwyższyć prowadzenia.

Po zmianie stron Widzew nadal posiadał wyraźną przewagę. Cracovia starała się grać z kontry. Niezwykle aktywny ze strony Pasów był Saidi Ntibazonkiza. Piłkarze z Krakowa co jakiś czas stwarzali spore zagrożenie pod bramką Patryka Wolańskiego. Natomiast w ofensywie kolejne sytuacje marnował strzelec pierwszego gola Visnjakovs. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić jednak w porę łodzianie strzelili drugą bramkę. W 85. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę w siatce umieścił Povilas Leimonas. To trafienie wyraźnie uspokoiło poczynania gospodarzy, którzy spokojnie doprowadzili zwycięstwo do końcowego gwizdka. Zwycięstwo, które pozwala zachować nadzieje na utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie.

Widzew Łódź – Cracovia Kraków 2:0 (1:0)
Eduards Visnakovs 34, Povilas Leimonas 85

Widzew: Patryk Wolański – Marcin Kikut, Rafał Augustyniak (82′ Kevin Lafrance), Krystian Nowak, Piotr Mroziński – Alex Bruno (60′ Aleksejs Visnakovs), Bartłomiej Kasprzak ż(72′ Povilas Leimonas), Princewill Okachi, Marcin Kaczmarek, Mateusz Cetnarski – Eduards Visnakovs.

Cracovia: Krzysztof Pilarz cz 14′ – Sławomir Szeliga (20′ Marcin Kuś), Mateusz Żytko, Damian Dąbrowski, Adam Marciniak – Rok Straus, Krzysztof Danielewicz ż (67′ Edgar Bernhardt), Vladimir Boljević (16′ Matko Perdijić), Saidi Ntibazonkiza – Dawid Nowak, Sebastian Steblecki.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)