Gatta w półfinale Pucharu Polski

Udał się rewanż za rozgrywki ligowe piłkarzom Gatty Active Zduńska Wola. Podopieczni Wojciecha Sopura wygrali na wyjeździe z Pogonią 04 Szczecin 5:3 (1:0) w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski w futsalu i awansowali do półfinału.

W pierwszym meczu w Zduńskiej Woli padł remis 1:1 i wiadomo było, że do Szczecina czwarta drużyna futsalowej ekstraklasy musi jechać po zwycięstwo. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Zdobył ją z rzutu karnego Marcin Olejniczak. Dopiero po przerwie obie drużyny przyspieszyły i worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Goście nie oddali korzystnego rezultatu do końcowej syreny i awansowali do półfinału.

Był to mecz walki i widać było, że nikt nie odpuści. Byliśmy bardzo skoncentrowani w naszych poczynaniach na parkiecie i od początku do samego końca wykorzystywaliśmy nadarzające się sytuacje – skomentował wygraną Piotr Rutkowski, kierownik Gatty Active Zduńska Wola.

Do Final Four oprócz zduńskowolan awansowały: Wisła Krakbet Kraków, Rekord Bielsko-Biała i GAF Jasna Gliwice. Finałowy turniej o Puchar Polski rozegrany zostanie 17/18 maja.

Pogoń 04 Szczecin – Gatta Active Zduńska Wola 3:5 (0:1)
Oleksandr Shamotii 31 Łukasz Tupacki 35, Marcin Mikołajewicz 37 – Marcin Olejniczak 6-karny, Mariusz Milewski 22, Igor Sobalczyk 31, Krzysztof Adamski 33, Michał Szymczak 39

Gatta: Marcin Szewczyk, Dariusz Słowiński – Bartłomiej Strzelczyk, Krzysztof Adamski, Marcin Stanisławski, Marcin Olejniczak, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak, Michał Szymczak, Mariusz Milewski.