Zawisza nie dał rady Widzewowi

Nie było niespodzianki w meczu półfinałowym wojewódzkiego Pucharu Polski. Rezerwy Widzewa Łódź (III liga łódzko- mazowiecka) pokonały czwartoligowego Zawiszę Pajęczno 2:0 (2:0). Losy awansu łodzianie rozstrzygnęli właściwie już w pierwszej połowie.

Piłkarze Zawiszy na początku spotkania sprawiali wrażenie przestraszonych. Łodzianie obie bramki strzelili po błędach rywali. Najpierw w 20. minucie Dawida Wnuka pokonał Arkadiusz Kasperkiewicz, a na 2:0 podwyższył Bartosz Narożnik.

Po przerwie Zawisza ruszył do odrabiania strat. Gospodarze przejęli inicjatywę i stworzyli sobie trzy dobre okazje na gola. W 50. minucie Tomasz Popiel po wejściu w pole karne uderzył wzdłuż linii bramkowej. Chwilę później strzał Sebastiana Domonia po rykoszecie przeleciał tuż nad poprzeczką. W 85. minucie Tobiasz Romański był bliski przelobowania golkipera gości. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem rezerw Widzewa 2:0 i to łodzianie zagrają w wielkim finale.

Zawisza Pajęczno – Widzew II Łódź 0:2 (0:2)
Arkadiusz Kasperkiewicz 20, Bartosz Narożnik 31

Zawisza: Wnuk – Staszczyk, Okrzesik, Pałyska, Wilkoszewski – Piłatowski (76′ Romański), Dymek, Krężel (46′ Domoń), Jasiński (46′ Leszczyk) – Piekielny, Konecki (46′ Popiel ż).

Widzew II: Berezin – Kasperkiewicz, Bogusławski, Rozwandowicz (85′ Puchalski), Idzikowski (46′ Kolasa) – Pankowski, Vujacic, Czapliński (70′ Marcioch), Narożnik (90′ Leonow) – Kozłowski ż, Grube.