Wymęczone zwycięstwo Pilicy

Bardzo ciężko kolejne zwycięstwo przyszło Pilicy Przedbórz. Podopieczni Rafała Rabendy męczyli się do ostatniej minuty w wyjazdowym meczu 29. kolejki IV ligi łódzkiej z jedną z najsłabszych drużyn ligi – Startem Brzeziny. Ostatecznie jednak wygrali 2:1.

W 8. minucie po szybkiej kontrze techniczny strzał zza pola karnego Bartłomieja Madeja znakomicie na rzut rożny sparował Dariusz Słowiński. Chwilę później po dośrodkowaniu w pole karne i główce Filipa Bartkowiaka piłka odbiła się od słupka. Gospodarze starali się szanować piłkę, ale bardzo często niedokładnymi podaniami narażali się na błyskawiczne ataki rywali. W 22. minucie przed polem karnym interweniujący golkiper przyjezdnych Adam Nowakowski zderzył się z Danielem Klimczakiem. Napastnik Startu przez kilka minut nie podnosił się z murawy. Tymczasem goście  grający przez chwilę w przewadze po raz kolejny stworzyli groźną akcję. Uderzenie z kilku metrów Marka Jończyka zdołał jednak obronić Słowiński. W odpowiedzi piłkę tuż przed szesnastką otrzymał Robert Szubert, ale jego strzał minął lewy słupek bramki. W doliczonym czasie gry futbolówkę głową w siatce umieścił Jakub Ryplewicz i Start niespodziewanie schodził do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Pilica grała długimi piłkami, ale nie potrafiła dostać się pod pole karne brzezinian. Start próbował podwyższyć prowadzenie, ale bezskutecznie. Wszystkie szybkie akcje gospodarzy kończyły się niepowodzeniem. Decydujący był ostatni kwadrans pojedynku. W 80. minucie po wrzutce z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym piłkę z linii bramkowej do siatki skierował Filip Bartkowiak. Przedborzanie po tym trafieniu śmielej zaatakowali. To przyniosło efekt w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Madej i Pilica rzutem na taśmę wywiozła z Brzezin komplet punktów.

Start Brzeziny – Pilica Przedbórz 1:2 (1:0)
Jakub Ryplewicz 45+3 – Filip Bartkowiak 80, Bartłomiej Madej 90+3

Start: Słowiński – Ryplewicz, Pabiniak ż, Borowski ż, Poździej – Mikołajczyk (80′ Mikołajczyk), Grzywacz ż, Szubert, Jedynak ż, Kaźmierczak – Klimczak (38′ Lech).

Pilica: Nowakowski – Bartkowiak, Cherkasyn, Lizińczyk (46′ Kucharski), Lozniak – Jończyk, Madej, Przytarski, Robak ż (66′ Stępień).