AKTUALNOŚCI
Powrót Dzidy, Janusa i Magdonia

Janusz Dziedzic, Paweł Magdoń i Krzysztof Janus – rozegrali łącznie w barwach PGE GKS Bełchatów prawie 200 meczów i strzelili 29 bramek. W sobotę powrócą na stadion przy ulicy Sportowej w barwach Wisły Płock. Spróbują odebrać punkty liderowi I ligi, który walczy o powrót do elity.

Kibice w Bełchatowie doskonale pamiętają tych piłkarzy, a szczególnie Janusza Dziedzica. Doświadczony napastnik rozegrał w GKS aż 104 mecze, w których zdobył 25 bramek. 33-letni obecnie napastnik uczestniczył w jedynej jak do tej pory przygodzie GKS z europejskimi pucharami. W Płocku w bieżącej rundzie wystąpił w 21 meczach i strzelił cztery bramki.

Wicemistrzowski medal ma w kolekcji Paweł Magdoń, który dla „Biało-zielono-czarnych” rozegrał 46 spotkań w różnych rozgrywkach i zdobył 3 bramki. Rosły stoper ma w Wiśle jesienią na koncie 27 spotkań w pełnym wymiarze gry i jedną bramkę.

Trzecim zawodnikiem z GKS Bełchatów w piłkarskim CV jest Krzysztof Janus. 27-letni pomocnik wystąpił w GKS Bełchatów w 44 spotkaniach i zdobył jedną bramkę. W drużynie Wisły Janus jest podstawowym zawodnikiem (29 meczów i 9 trafień w tym to decydujące z starciu z „Brunatnymi”).

Szkoleniowcem najbliższego rywala PGE GKS Bełchatów jest Marcin Kaczmarek, który w latach 1999 – 2002 wystąpił w 13 meczach „Brunatnych”.

Początek spotkania PGE GKS Bełchatów – Wisła Płock w sobotę (17 maja) o 17:00.

Źródło: gksbelchatow.com

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments