Gatta odpadła z Pucharu Polski

Gatta Active Zduńska Wola nie zagra w finale Pucharu Polski w futsalu. Podopieczni Wojciecha Sopura zostali rozbici w półfinale 1:7 (0:4) przez Wisłę Krakbet Kraków. W drugim meczu niespodziewane zwycięstwo odniósł zespół gospodarzy GAF-Jasna Gliwice, który wyeliminował Rekord Bielsko-Biała.

Ten mecz od samego początku nie ułożył się po myśli zduńskowolan. Gatta starała się długo rozgrywać swoje akcje, ale nic z nich nie wynikało. Wisła była aktywniejsza i lepiej zorganizowana w ofensywie. Nic dziwnego, że trzecia drużyna Futsal Ekstraklasy do przerwy prowadziła 4:0. Tuż przed końcem pierwszej odsłony drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Daniel Krawczyk. Zduńskowolanie próbowali zaatakować po przerwie, ale nie mogli znaleźć skutecznej recepty na dobrze poukładanych rywali. Piłkarze z Krakowa dołożyli jeszcze trzy trafienia, a Gattcie na otarcie łez pozostała jedynie piękna bramka z rzutu wolnego Igora Sobalczyka.

W niedzielnym finale Wisła Krakbet Kraków o godzinie 17:00 zagra z gospodarzem turnieju Final Four GAF-Jasną Gliwice. Gliwiczanie pokonali Rekord Bielsko-Biała 4:0.

Wisła Krakbet Kraków – Gatta Active Zduńska Wola 7:1 (4:0)
Douglas dos Santos 10, 20, 35, Serhij Zadorożnij 18, Daniel Lebiedziński 20, Adrian Pater 24, Roman Wachuła 36 – Igor Sobalczyk 39

Gatta: Dariusz Słowiński, Marcin Szewczyk, Krzysztof Adamski – Marcin Stanisławski, Daniel Krawczyk, Mariusz Milewski, Igor Sobalczyk, Bartłomiej Strzelczyk, Michał Szymczak, Marcin Olejniczak, Michał Marciniak.