Laureaci Coca-Cola Cup 2014

Finały wojewódzkie Coca-Cola Cup 2014 są już na półmetku. W województwie łódzkim zwyciężyły gimnazjalistki ze Zgierza oraz gimnazjaliści z Łodzi i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału w Gdyni.

Finał w Łodzi był ósmym z serii szesnastu finałów wojewódzkich Coca-Cola Cup 2014. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, na boisku piłkarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego spotkały się najlepsze spośród 267 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie łódzkim. Nie brakowało emocji, efektownych goli, bramkarskich parad i rywalizacji w duchu fair play. Wśród dziewcząt mistrzowski tytuł wywalczyły zawodniczki z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu, które pokonały 2:1 koleżanki z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki z Gimnazjum w Drzewicy, a tuż za podium znalazły się uczennice z Publicznego Gimnazjum nr 44 w Łodzi. Najwięcej goli w turnieju strzeliła Aleksandra Bilnik z SMS w Łodzi, a między słupkami najlepiej spisywała się bramkarka mistrzowskiego zespołu Natalia Janiszewska.

Emocji nie zabrakło też w rywalizacji chłopców. Najlepsi okazali się gospodarze obiektu, chłopcy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, którzy w finale przy głośnym dopingu kibiców pokonali aż 4:0 drużynę z Gimnazjum w Wiśniowej Górze. Na najniższym miejscu podium stanęli reprezentanci Publicznego Gimnazjum w Wolborzu, a czwarte miejsce przypadło w udziale Publicznemu Gimnazjum Nr 4 w Bełchatowie. Mistrzowie zdobyli też obydwie nagrody indywidualne: królem strzelców został Przemysław Macierzyński, a za najlepszego golkipera uznano Patryka Zycha.

Zwycięzcy finału w Łodzi już 14 czerwca zmierzą się ze rówieśnikami z całej Polski, walcząc o mistrzowski tytuł i wyjazd na obóz szkoleniowy do Rzymu, gdzie triumfatorzy Coca-Cola Cup będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii. Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.