14 bramek Słowiana Dworszowice

Piłkarze Słowiana Dworszowice rozgromili Basztę Bolesławiec 14:0 (5:0) w meczu 27. kolejki I grupy sieradzkiej klasy A. Gospodarze w drugiej odsłonie zaaplikowali rywalom aż dziewięć goli. Przyjezdni natomiast nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

Worek z bramkami otworzył w 16. minucie Damian Papierz. Piłkarz do siatki gości trafił jeszcze dwukrotnie. Cztery gole przyjezdnym strzelił Robert Rygalski. Po dwie bramki zdobyli: Michał Czarnecki i Patryk Mielczarek, a po golu: Paweł Borkowski, Karol Masek i z rzutu karnego Łukasz Rydz. Baszta miała dwie okazje na uratowanie swojego honoru. Goście nie wykorzystali dwóch jedenastek. W 75. minucie rzutu karnego nie strzelił natomiast zawodnik gospodarzy Robert Rygalski.

Słowian zajmuje obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 40 punktów. Słowian traci do drugiej Victorii Skomlin osiem oczek i praktycznie stracił szanse na awans do klasy okręgowej. Warto dodać, że drużyna Słowiana ostatni mecz ligowy na własnym obiekcie przegrała 29 września. Na wiosnę dworszowicka twierdza jest jak na razie niezdobyta.

Słowian Dworszowice – Baszta Bolesławiec 14:0 (5:0)
Damian Papierz 16, 19, 63, Robert Rygalski 20, 54, 82, 83, Michał Czarnecki 25, 59, Paweł Borkowski 36, Patryk Mielczarek 61, 90, Karol Masek 65, Łukasz Rydz 66-karny