Sukces kobiecego MKS Zduńska Wola

Historycznym zwycięstwem drużyny kobiecej MKS Zduńska Wola zakończył się mecz sparingowy z PTC Pabianice (III liga kobiet grupa łódzka). Mniej doświadczone zduńskowolanki niespodziewanie rozbiły przyjezdne 6:0 (4:0) prezentując bardzo przemyślany i poukładany futbol.

Podopieczne Magdy Kazek od pierwszych minut były bardzo zdeterminowane do walki. Bardziej doświadczone pabianiczanki na początku zdecydowanie dominowały. Mimo wszystko gospodynie pewnie grały w obronie i nastawiły się na kontry. To właśnie dzięki nim MKS do przerwy prowadził 4:0. Na listę strzelców wpisały się Martyna Szymczak i trzykrotnie Justyna Kapuściak.SONY DSC

Po przerwie przyjezdne ruszyły do ataku, aby odrobić straty. Pabianiczanki zapomniały całkowicie o obronie co bezlitośnie wykorzystały piłkarki MKS. Na listę strzelców wpisała się Karolina Janicka, a szósta bramka padła po trafieniu samobójczym. Zwycięstwo zduńskowolanek można uznać za duży sukces i dobry omen na przyszłość. Jeśli klub pozyska wsparcie finansowe od sponsorów i samorządów lokalnych to piłkarki MKS Zduńska Wola zostaną zgłoszone do oficjalnych rozgrywek ligowych nowego sezonu.

MKS Zduńska Wola – PTC Pabianice 6:0 (4:0)
Bramki: Martyna Szymczak , Justyna Kapuściak 3, Karolina Janicka, samobójcza.