Zjednoczeni Stryków pokazali charakter

Zjednoczeni Stryków wygrali z broniącą się przed spadkiem do klasy okręgowej Jutrzenką Warta 4:3 (1:0) w spotkaniu 36. kolejki IV ligi łódzkiej. Podopieczni Tomasza Szcześniaka przegrywali już 1:3, ale zdołali doprowadzić do remisu i w doliczonym czasie gry strzelić zwycięskiego gola.

W pierwszej odsłonie nic szczególnego się nie działo. Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy w 30. minucie po trafieniu Roberta Kowalczyka objęli prowadzenie.

Zdecydowanie więcej działo się po zmianie stron. Goście w niespełna kwadrans strzelili trzy bramki. Marcina Pająka dwukrotnie pokonał Mariusz Różycki i raz Karol Kulczyński. Wyglądało na to, że piłkarze z Warty odniosą pewne, a przede wszystkim cenne zwycięstwo. Jednak od tego momentu zdecydowanie inicjatywę przejęli Zjednoczeni. W 60. minucie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Lenart i zdobył kontaktową bramkę. Dwadzieścia minut później rzutu karnego nie wykorzystał Kowalczyk. W 85. minucie arbiter ponownie zmuszony był podyktować jedenastkę. Zmierzającą do siatki piłkę zatrzymał ręką jeden z obrońców Jutrzenki. Tym razem pewnym strzałem popisał się Lenart i doprowadził do remisu. Strykowianie poszli za ciosem. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry zwycięskiego gola strzelił Sebastian Balcerek i trzy punkty po emocjonującym spotkaniu pozostały w Strykowie.

Zjednoczeni Stryków – Jutrzenka Warta 4:3 (1:0)
Robert Kowalczyk 30, Tomasz Lenart 62, 85-karny, Sebastian Balcerek 90+3 – Mariusz Różycki 48, 60, Karol Kulczyński 53

Zjednoczeni: Pająk – Majewski, Buchowicz, Sender, Hinc – Podedworny (70′ Szubert), Białek (57′ Nagański), Lenart, Drogosz – Balcerek ż, Kowalczyk (90+1′ Błaszczyk).