Barwil-Omega przypieczętował tytuł

Zakończyły się zmagania w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej w Piotrkowie. Mistrzowski tytuł wywalczył Barwil-Omega, który w ostatnim spotkaniu sezonu nie dał szans wiceliderowi. Bieniek-Prym przegrał aż 2:5 (1:1) i zajął drugie miejsce ze stratą siedmiu punktów do mistrza. Trzecia pozycja dla rewelacyjnego beniaminka – ID Logistics.

Barwil-Omega mistrzostwo zapewnił sobie już w sobotę pokonując w rekordowych rozmiarach Haftinę (10:1). Mimo tego do spotkania z popularnymi „Bieńkami” przystąpił tak jakby nadal walczył o mistrzostwo. – To są dla nas prestiżowe spotkania i nie miało znaczenia to, że zapewniliśmy sobie już pierwsze miejsce. Chcieliśmy wygrać i przypieczętować sukces. To w pewien sposób rewanż za porażkę DSCF3859w sezonie halowym – powiedział najskuteczniejszy zawodnik ligi Damian Stankowski.

Najlepszym bramkarzem został gracz PEUK-Roki Tomasz Jończyk, a puchar Fair-Play przypadł Barwilowi-Omedze. Z I ligi zdegradowane zostały: Zimny i Eko-Luk. Ich miejsce w przyszłym sezonie zajmą: Trans-Dom Wronia oraz Sport Shop.

Poziom naszej ligi jest bardzo wysoki, występują w niej znani piłkarze i trenerzy. Możemy się również pochwalić tym, że rozgrywki stają się międzynarodowe. Występowali bowiem dwaj Serbowie oraz Holender – ocenił rozgrywki Leszek Heinzel – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie, głównego organizatora ALPN.