Widzew „wyrwał” Ząbki Dolcanowi

Piłkarze Widzewa Łódź odnieśli pierwsze sparingowe zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Łodzianie wygrali w Ząbkach z miejscowym Dolcanem 2:4 (0:1, 1:2, 1:0, 0:1). Rywalizowano w czterech kwartach po trzydzieści minut, a podopieczni Włodzimierza Tylaka w końcu pokazali charakter i zasłużenie wygrali.

Na początku pierwszej kwarty Piotr Mroziński nie wykorzystał rzutu karnego. Na szczęście niezwykle aktywny był Konrad Wrzesiński. Pomocnik najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale później ładnie wykończył zespołową akcję wpisując się na listę strzelców. Druga odsłona rozpoczęła się fatalnie. Faulu w polu karnym dopuścił się Wołodymyr Pidvirnyj, a jedenastkę pewnie wykorzystał Bartosz Wiśniewski. Kilka minut później rzut karny perfekcyjnie wykonał Mateusz Broź i goście ponownie wyszli na prowadzenie. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Warchoł i Widzew wygrywał 3:1.

Trzecia kwarta rozgrywana była pod dyktando gospodarzy. Dolcan udokumentował to trafieniem byłego Widzewiaka Patryka Mikity. Ostatnia odsłona tego pojedynku nie przyniosła większych emocji. Widzew kontrolował przebieg gry i nastawił się na kontry. W 104. minucie końcowy rezultat ustalił Michał Przybyła.

Dolcan Ząbki – Widzew Łódź 2:4 (0:1, 1:2, 1:0, 0:1)
Bartosz Wiśniewski 34-karny, Patryk Mikita 70 – Konrad Wrzesiński 23, Mateusz Broź 37-karny, Damian Warchoł 46, Michał Przybyła 104

Widzew: Krakowiak (61′ Frąckowiak)- Czapliński, Augustyniak, Pidvierny, Del Toro (73′ Kozłowski) – Wrzesiński (82′ Przybyła), Kasperkiewicz, Mroziński, Broź (61′ Rybicki), Kwiek – Warchoł (61′ Kasprzak).

Źródło: widzewiak.pl