Porażka ŁKS w tajnym sparingu

ŁKS Łódź przegrał z Polonią Warszawa 1:3 (0:2) w sparingowym spotkaniu, które rozegrane zostało w Sierakowicach. Do końca działacze z Łodzi utrzymywali miejsce sparingu w tajemnicy. Początkowo mecz miał odbyć się w Łodzi, a później wszystko wskazywało na to, że w Sochaczewie. Ostatecznie zdecydowano się na boisko w Sierakowicach.

Od początku spotkania przewagę w polu osiągnęła Polonia Warszawa. Bardzo aktywny był Adam Czerkas. Były napastnik ŁKS już w 5.minucie mógł pokonać Szymona Gąsińskiego. Zabrakło jednak precyzji. Pięć minut później „Czarne Koszule” wyszły na prowadzenie. Gola zdobył Piotr Paprocki. ŁKS mógł szybko odpowiedzieć na straconą bramkę. Dwukrotnie jednak spudłował Artur Golański. Zemściło to się tuż przed przerwą. Prowadzenie Polonii podwyższył Czerkas. W drugiej połowie ŁKS zaprezentował się ze znacznie lepszej strony. Wpływ na to mógł mieć skład Polonii, a ściślej mówiąc rezerwowi zawodnicy, których wprowadzili na plac gry trenerzy stołecznej drużyny. Kontaktowego gola zdobył w 72. minucie Marcin Zimoń, ale ostatnie słowo należało do Polonii. Adam Sekuterski pokonany został przez Grzegorza Arłukowicza.

ŁKS Łódź – Polonia Warszawa 1:3 (0:2)
Bramka dla ŁKS: Marcin Zimoń 72

ŁKS Łódź: Gąsiński (70′ Sekuterski) – Salski (61′ Bielicki), Zimoń, Brodecki (64′ Adamski), Karbowniak (57′ Krysiak) – Wojtczak (61′ Różycki), Ślęzak (46′ Hajduczek), Wiśniewski (61′ Ślęzak), Sarafiński (46′ Kasztelan) – Cupriak (46′ Zaleśny), Golański (46′ Okoński).