ŁKS lepszy od rezerw Śląska

Beniaminek III ligi łódzko-mazowieckiej Łódzki Klub Sportowy wygrał w Gutowie Małym z rezerwami Śląska Wrocław (III liga lubusko-dolnośląska) 2:1 (1:0) w swoim kolejnym sparingu przygotowawczym do nowego sezonu. Bramki dla łodzian strzelili gracze defensywni: Krzysztof Brodecki i Szymon Salski.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w meczu nie zagrali: Arkadiusz Mysona i Robert Sierant. Ten drugi najprawdopodobniej pojawi się na piątkowym treningu. Jeśli chodzi o samo spotkanie to zwycięstwo łodzianom nie przyszło łatwo. Rywale byli bardzo śmiali w swoich atakach i raz Szymona Gasińskiego przed utratą bramki uratowała nawet poprzeczka. Wynik meczu w 24. minucie otworzył Krzysztof Brodecki, który wykorzystał świetną wrzutkę z rzutu wolnego Adriana Kasztelana.

Druga połowa rozpoczęła się dla podopiecznych Wojciecha Robaszka znakomicie. W 49. minucie na 2:0 podwyższył Szymon Salski. Goście się tym nie załamali tylko ruszyli do odrabiania strat. W 55. minucie kontaktowego gola strzelił Rafał Mikła. Jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

ŁKS Łódź – Śląsk II Wrocław 2:1 (1:0)
Krzysztof Brodecki 24, Szymon Salski 49 – Rafał Mikła 55

ŁKS: Gąsiński – Bielicki, Zimoń, Brodecki, Filipiak – Wojtczak, Hajduczek, Różycki, Kasztelan, Sarafiński – Patora. Na zmiany wchodzili: Wojtysiak, Salski, Zaleśny, Golański, Okoński, Karbowniak, Adamski, Krysiak, Ślęzak, Cupriak.