Pewna wygrana Włókniarza Moszczenica

Włókniarz Moszczenica (IV liga łódzka) wygrał ze Szczerbcem Wolbórz (piotrkowska klasa okręgowa) 3:1 (2:0) w swoim kolejnym meczu sparingowym podczas okresu przygotowawczego. Kwestia zwycięstwa gospodarzy rozstrzygnęła się praktycznie w pierwszej połowie, w której moszczeniczanie strzelili dwa gole.

Początkowo spotkanie miało się odbyć w Brudakach jednak w ostatniej chwili oba zespoły zdecydowały się zagrać w Moszczenicy. Lepiej ten pojedynek mogli rozpocząć goście. W 12. minucie w polu karnym ręką zagrał Piotr Domański i sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny obronił jednak Piotr Ćwikła. Pięć minut później po ładnej zespołowej akcji bramkę dla Włókniarza zdobył Daniel Olejnik. Gospodarze mogli szybko podwyższyć prowadzenie, ale po strzale Marcina Staniaszka piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. W 34. minucie piłkarz naprawił swój celownik i po strzale z rzutu wolnego umieścił futbolówkę w siatce.

W drugiej odsłonie piłkarze z Moszczenicy kontrolowali przebieg gry i nastawili się na kontry. W 64. minucie na 3:0 podwyższył Grzegorz Sadło. Goście starali się jeszcze zmienić oblicze meczu jednak mieli trudności z przedostaniem się pod pole karne rywali. Dopiero w 90. minucie honorowego gola z rzutu karnego strzelił Marek Rękorajski.

Włókniarz Moszczenica – Szczerbiec Wolbórz 3:1 (2:0)
Daniel Olejnik 17, Marcin Staniaszek 34, Grzegorz Sadło 64 – Marek Rękorajski 90-karny

Włókniarz: Ćwikła – Świątek, Stańczyk, Wybodeł, Kaźmierczak – Marcin Brylikowski, Janiec, Staniaszek, Toma – Domański, Olejnik. Na zmiany wchodzili: Piłat – Jędrzejczyk, Sobala, Sadło.