Widzew zepsuł święto w Świdniku

Przebywający na obozie w Świdniku piłkarze Widzewa Łódź wygrali w meczu kontrolnym z miejscową Avią 3:0 (1:0). Tym samym łodzianie zepsuli gospodarzom świętowanie z okazji otwarcia nowego obiektu sportowego.

Od pierwszych minut na boisku zameldował się Eduards Visnjakovs, ale Łotysz nie potrafił pokonać golkipera Avii. Wynik spotkania szybko otworzył Piotr Mroziński. Po przerwie na 2:0 podwyższył zmiennik Visnjakovsa – Damian Warchoł. Wynik spotkania ustalił kolejny rezerwowy gracz Wołodymyr Pidwirnyj. Dla Widzewa był to ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem o ligowe punkty.

Avia Świdnik – Widzew Łódź 0:3 (0:1)
Piotr Mroziński 6, Damian Warchoł 63, Wołodymyr Pidwirnyj 86

Widzew: Maciej Krakowiak (64′ Dino Hamzić) – Jakub Czapliński (60′ Michał Sołtysik), Krystian Nowak, Piotr Mroziński (85′ Wołodymyr Pidwirnyj), Marcin Kozłowski, Konrad Wrzesiński (60′ Wołodymyr Tanczyk), Bartłomiej Kasprzak (85′ Mateusz Ławniczak), Rafał Augustyniak (70′ Piotr Kasperkiewicz), Mateusz Broź (70′ David Kwiek), Mariusz Rybicki, Eduards Visņjakovs (46′ Damian Warchoł).

Źródło: widzewiak.pl