Lechia bezlitosna dla beniaminka

Lechia Tomaszów po raz drugi w okresie przygotowawczym lepsza od beniaminka IV ligi łódzkiej Polonii Piotrków. Zespół Andrzeja Deca wygrał aż 6:0 (3:0). Gospodarze w pierwszej połowie momentami mieli nawet przewagę, ale bramki zdobywał tylko trzecioligowiec.

W pierwszym kwadransie Polonia dominowała na placu gry. Wynik spotkania otworzyli jednak tomaszowianie. Filipa Błażejewskiego pokonał Szymon Wiejak. Piotrkowianie rzucili się do odrabiania strat, ponownie osiągając przewagę w boiskowych poczynaniach. Lechia umiejętnie się broniła, a w 29. minucie na 2:0 podwyższył niezawodny Marcin Mirecki. Ta bramka wyraźnie podcięła skrzydła Polonii, która przerwą straciła kolejnego gola. Tym razem Błażejewskiego pokonał Wiktor Żytek.

Na początku drugiej części gry prowadzenie Lechii powiększył Klaudiusz Król. Gospodarze dążyli ambitnie do strzelenia honorowej bramki. Bliski tego był Mariusz Zaor, a najlepszą sytuację w zespole Polonii miał Tomasz Dura. Przegrał jednak pojedynek sam na sam z Arturem Holewińskim. W końcówce wynik spotkania ustalili: Dawid Stańdo i Kacper Rakowski. Rezultat 6:0 dla Lechii nie odzwierciedla jednak do końca tego co działo się na boisku.

Czekamy ze zniecierpliwieniem na powDSCF4524rót do Polski Sergio Bataty i Rodrigo. Widać, że bez nich nasza defensywa kuleje. Mają przylecieć już w środę i mam nadzieję, że szybko dojdą do pełnej dyspozycji. Ligowa inauguracja już za dwa tygodnie, a my ciągle próbujemy różnych ustawień – powiedział Robert Grzesiuk (na zdjęciu), trener Polonii.

Polonia Piotrków – Lechia Tomaszów 0:6 (0:3)
Bramki: Szymon Wiejak 16, Marcin Mirecki 29, Wiktor Żytek 39, Klaudiusz Król 50, Dawid Stańdo 73, Kacper Rakowski 79

Polonia: Błażejewski – Stolarski, Kluf, Grzybowski, Jarzembowski – Zaor, Malicki, Kukułka, Koszlaga – Paprocki, Dura. Na zmiany wchodzili: P. Wrona, T. Wrona, Krawczyk.

Lechia: Chachuła – Matysiak (60′ Milczarek), Cyran (46′ Łazowski), Dolot, Broniarek – Prusinowski (40′ Potakowski), Żytek (60′ Iwańczuk), Szymczyk (46′ Tonowicz), Król (60′ Niemiec) – Mirecki (65′ Rakowski), Wiejak (46′ Stańdo).