Za wysokie progi dla Pelikana

Skończyła się przygoda Pelikana Łowicz z Pucharem Polski. Spadkowicz z II ligi wschodniej przegrał w Bytomiu z Polonią 0:1 (0:1) i może skupić się na grze w III lidze łódzko-mazowieckiej. Zwycięskiego gola dla Polonii zdobył Marcin Lachowski. Najlepszą okazję na wyrównanie miał dla drużyny Bogdana Jóźwiaka (na zdjęciu) Michał Żółtowski. Nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Już w 5. minucie gospodarze mogli uzyskać prowadzenie. Debiutujący w bramce Pelikana Rafał Dawid obronił jednak strzał Kamila Walesy. Pozyskany z Mechanika Radomsko golkiper miał w pierwszej połowie sporo pracy. W 27. minucie ponownie zapobiegł utracie gola kiedy odbił piłkę po uderzeniu Dawida Cempy. Kilka chwil później był już jednak bezradny kiedy dośrodkowanie Roberta Trznadla wykorzystał Marcin Lachowski. Polonia mogła podwyższyć, ale Dawid nie dał już się zaskoczyć i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

Dziewięć minut po wznowieniu gry powinno być 1:1. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Konrad Kowalczyk. Gospodarze szanowali piłkę i w kolejnych minutach nie dopuszczali już Pelikana pod swoją bramkę. Łowiczanie mieli jednak swoją szansę. W doliczonym czasie Michał Żółtowski egzekwował rzut karny. Strzelił jednak obok słupka i zespół Bogdana Jóźwiaka odpadł z Pucharu Polski.

Polonia Bytom – Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)

Pelikan: Dawid – Bojaruniec, Marcin Nowak ż, Wawrzyński, Żółtowski – Kiwała (68′ Wyszogrodzki), Pomianowski, Dombrowski, Adamczyk (46′ Damian Nowak) – Kowalczyk, Narożnik (46′ Kosiorek).
Trener: Bogdan Jóźwiak