Podwójny sprawdzian Sokoła

Piłkarze Sokoła Aleksandrów (III liga łódzko-mazowiecka) mieli bardzo pracowitą sobotę. Podopieczni Michała Bistuły rozegrali dwa mecze kontrolne. W pierwszym zielono-biali wygrali 3:2 (3:1) z Widokiem Skierniewice natomiast w drugim ulegli beniaminkowi łódzkiej klasy okręgowej Włókniarzowi Pabianice 0:1 (0:1).

Szkoleniowiec Sokoła postanowił wystawić dwa różne składy. W pierwszym pojedynku na placu gry pojawili się doświadczeni gracze, a w drugim młodzi perspektywiczni piłkarze. Mecz z Widokiem od mocnego uderzenia rozpoczął Mikołaj Zwoliński. Po jego strzale z około trzydziestu metrów piłka zatrzepotała w siatce. Dziesięć minut później wyrównującego gola zdobył Tomasz Cybulski. W 28. minucie bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego popisał się Zwoliński i gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Przed przerwą drogę do bramki znalazł jeszcze Karol Kwiatkowski.

O ile pierwsza odsłona przebiegała pod dyktando Sokoła o tyle w drugiej pojedynek się wyrównał. Momentami to skierniewiczanie byli stroną przeważającą. Przyjezdni starali się bardzo powalczyć o korzystny rezultat. W 75. minucie po wejściu w pole karne i minięciu bramkarza piłkę do pustej bramki skierował Kamil Karwat. Kontaktowy gol wyraźnie pobudził do gry drużynę gości. Więcej bramek już nie padło i spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Aleksandrowa Łódzkiego.

Sokół Aleksandrów – Widok Skierniewice 3:2 (3:1)
Mikołaj Zwoliński 14, 28, Karol Kwiatkowski 36 – Tomasz Cybulski 24, Kamil Karwat 75

Sokół: Karolak – Gajewski (60′ Oborowski), Klepczarek, Golański, Kwiatkowski – Knera, Bierżyński (60′ Wijas), Zwoliński (70′ Pecyna), Obi Uche (60′ Seweryn), Pawlak (60′ Gołuch) – Miłosz (60′ Pętela).

Widok: Michalak – Staszewski, Kurzawa, Gniadzik, Mitrowski – Potocki, Lipiński, Borowiec, Sulikowski – Cybulski, Płacheta. Na zmiany wchodzili: Basiński, Karwat, Markowski, Sawicki, Stangreciak, Wrzodak.

Sokół Aleksandrów – Włókniarz Pabianice 0:1 (0:1)