Wola Będkowska sprawiła niespodziankę

Duża niespodzianka w pierwszej rundzie Pucharu Polski okręgu sieradzkiego. B-klasowy LKS Wola Będkowska lepszy od MKS Zduńska Wola. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem faworyta 2:0, ale druga część gry mogła zaskoczyć kibiców. Mecz odbył się na boisku w Burzeninie.

Już w 5. minucie faworyt objął prowadzenie. Bramkarza z Woli Będkowskiej pokonał Dawid Kępniak. Chwilę później wynik podwyższył Krzysztof Rosiak i wydawało się, że MKS odniesie wysokie zwycięstwo. Gospodarze otrząsnęli się jednak i zaczęli prowadzić wyrównaną grę.
W drugiej połowie przewagę w polu osiągnęli piłkarze LKS. Kontaktowego gola tuż po wznowieniu gry zdobył Wiktor Kosecki. Do remisu doprowadził Damian Spętany i zapachniało niespodzianką. Ten sam piłkarzSONY DSC w 67. minucie sfaulowany został w polu karnym, a jedenastkę zamienił na bramkę Wojciech Szymczak. Wynik spotkania ustalił Mateusz Klimczak.
Warto wspomnieć, że w ostatnim kwadransie na placu gry pojawił się 49-letni Jan Szczypkowski, który zastąpił Koseckiego. LKS wygrał ostatecznie 4:2 i czeka na kolejnego rywala.

LKS Wola Będkowska – MKS Zduńska Wola 4:2 (0:2)
(Wiktor Kosecki, Damian Spętany, Wojciech Szymczak-karny, Mateusz Klimczak – Dawid Kępniak, Krzysztof Rosiak)

Relacja i zdjęcia: Lech Kulma