AKTUALNOŚCI
Sokół celuje w pierwszą piątkę

Na tarasie budynku MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim odbyła się we wtorkowe południe przedsezonowa konferencja prasowa trzecioligowego Sokoła Aleksandrów. Z przedstawicielami mediów spotkali się prezes klubu Adam Westfal, burmistrz miasta Jacek Lipiński, trener klubu Michał Bistuła oraz zawodnicy: Przemysław Woźniczak i Piotr Klepczarek.

Jako pierwszy głos zabrał prezes Sokoła, który mówił o dalszym rozwoju klubu i współpracy ze sponsorami. – Chciałbym, aby takie konferencje stały się tradycją w tym klubie, żeby wszyscy wiedzieli, o tym co się dzieje, gdzie jesteśmy oraz czego oczekujemy. Mam nadzieję, że zaczniemy iść w takim kierunku, który ustawi nas bardzo wysoko. Wiadomo w Łodzi są ŁKS i Widzew, ale jest też nowa siła, którą jest Sokół Aleksandrów. Gdy spojrzymy na obiekty, na których trenujemy to determinuje to przede wszystkim do uprawiania piłki nożnej i pracowania z młodzieżą. Bez zmian pozostaje to, że naszym największym dobroczyńcą jest Urząd Gminy. Zacząłem działać od dwóch miesięcy, mam nadzieję, że inni sponsorzy będą wpływać na to, że będzie u nas coraz lepiej. Takim małym kroczkiem, pokazującym, że zaczynamy działać jest podjęcie współpracy z firmą Tomadex – powiedział Adam Westfal.

Następnie wypowiedział się burmistrz miasta, który zwrócił uwagę na ogrom przedsięwzięcia jakim jest inwestowanie w sport i rozwój młodzieży, której w Aleksandrowie Łódzkim jest bardzo dużo. – Nie ma co ukrywać, że od dłuższego czasu Aleksandrów Łódzki jest strategicznym sponsorem Sokoła Aleksandrów Łódzki. Aleksandrów jest miastem sportu i takie są fakty. Kilkukrotnie zwyciężaliśmy w konkursach na najbardziej usportowiony samorząd w Polsce. W samym Sokole, w grupach młodzieżowych trenuje ponad trzystu dzieciaków, które w trzydziestotysięcznym mieście uprawiają piłkę nożną. Jeśli chodzi o ten klub i przede wszystkim rokowania na ten rok, to utrzymujemy wsparcie dla klubu i pierwszej drużyny, ale przede wszystkim zwiększamy dotację na drużyny młodzieżowe – powiedział Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego.

Później wypowiedział się trener Sokoła, który wysoko postawił poprzeczkę. Klub w nadchodzącym sezonie ma walczyć o ścisłą czołówkę. – Chciałbym podziękować przede wszystkim aleksandrowskiemu MOSiR, który nie tylko udostępniał nam w okresie przedsezonowym bazę szkoleniową, ale także inne pomieszczenia, w tym salę konferencyjną. Jeżeli chodzi o nadchodzący sezon, to skupiłem się przede wszystkim na tym, aby zachować trzon zespołu. Uważam, że współpraca idzie w dobrym kierunku, a na tym szczeblu rozgrywkowym zgranie pomiędzy zawodnikami jest bardzo istotne. Wydaje mi się, że to nam pomoże, aby w nadchodzącym sezonie nie bronić Michał Bistuła Sokół Aleksandrówsię przed spadkiem, a grać o najwyższe cele. Jeżeli mówimy o najkorzystniejszym założeniu, to chciałbym zająć miejsce w pierwszej piątce. W wariancie mniej optymistycznym zakładam, że nie zajmiemy poniżej dwunastego miejsca. Wszystko poniżej, będzie dla nas dużym zawodem. Wierze, że chłopcy przy wsparciu moim i całego klubu osiągną to zadanie – powiedział Michał Bistuła, trener Sokoła Aleksandrów.

Zgromadzeni dziennikarze mogli zobaczyć nowe stroje, w których w nadchodzącym sezonie 2014/2015 występować będą zielono-biali. Ich producentem jest aleksandrowska firma Tomadex, generalny przedstawiciel marki Keeza w Polsce.

 

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments