LKS Rosanów lepszy w meczu beniaminków

LKS Rosanów wygrał przed własną publicznością 1:0 (1:0) z Piastem Błaszki w meczu 2. kolejki IV ligi łódzkiej. Podopieczni Łukasza Bartczaka po dobrej pierwszej odsłonie w drugiej oddali inicjatywę rywalom, ale i tak zdołali dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

W pierwszej kolejce obie drużyny wygrały swoje spotkania. LKS pokonał w derbowym meczu Borutę Zgierz, a Piast zwyciężył z KS Paradyż. Nic dziwnego, że ten pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. To rosanowianie częściej utrzymywali się przy piłce i przeprowadzali groźne akcje. W 31. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adrian Michalak zgrał piłkę do Michała Sobczaka, a ten posłał ją do siatki. Przed przerwą pomocnik LKS mógł podwyższyć prowadzenie jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem nieudanie próbował lobować golkipera.

Po zmianie stron sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła. Zdecydowaną przewagę osiągnęli przyjezdni, którzy zamknęli rosanowian na ich własnej połowie. Piast próbował grać skrzydłami. Futbolówka co chwila była dostarczana z lewego i prawego skrzydła na pole karne. W 72. minucie po jednej z wrzutek Krzysztof Stępiński mając przed sobą pustą bramkę uderzył piłkę głową tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi w 81. minucie Jakub Goczał w sytuacji sam na sam z golkiperem strzelił w słupek. LKS Rosanów wygrał ostatecznie z Piastem Błaszki 1:0.

LKS Rosanów – Piast Błaszki 1:0 (1:0)