Stal Radomsko zapłaciła frycowe

Rozpoczęła rozgrywki II liga łódzka kobiet. W pierwszym spotkaniu w nowej klasie rozgrywkowej Stal Radomsko przegrała w Mońkach z miejscowym MOSiR 2:3 (0:2). Obie bramki dla przyjezdnych zdobyła w końcówce spotkania Daria Tarabasz. W opinii trenera radomszczanek jego podopieczne zapłaciły przysłowiowe frycowe.

Dla Stali był to pierwszy, historyczny mecz w II lidze. Już w 1. minucie drużyna Janusza Pachulskiego straciła bramkę. – Dziewczyny wyszły na mecz rozkojarzone i pierwsza akcja gospodyń przyniosła im prowadzenie. Później atakowaliśmy, mieliśmy swoje sytuacje, ale MOSiR strzelił drugiego gola i do przerwy było 2:0 – relacjonuje Pachulski.

Piłkarki MOSiR-u wykorzystały dekoncentrację Stali również na początku drugiej połowy i kilka minut po wznowieniu gry prowadziły już 3:0. – Tak naprawdę dziewczyny zaczęły grać dopiero w końcówce. Momentami nie schodziliśmy z połowy rywala. Efektem były dwa gole Darii Tarabasz. Były jeszcze sytuacje na 3:3, ale nie udało już się strzelić bramki. Szkoda tego meczu bo wcale nie byliśmy gorszym zespołem – kończy Pachulski.

MOSiR Mońki – Stal Radomsko 3:2 (2:0)
(dla Stali: Daria Tarabasz 81, 86)

Stal w 2. kolejce zagra na własnym boisku z Piastovią Piastów. Mecz zostanie rozegrany 24 sierpnia (niedziela) o 14:00.