Porażka nieskutecznego Pelikana

Już w 2. kolejce nowego sezonu III ligi łódzko-mazowieckiej los zetknął spadkowiczów z II ligi wschodniej. W Łowiczu Pelikan podejmował Radomiaka Radom. Pełne emocji spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:1 (0:1), a łowiczanie nie wykorzystali wielu dogodnych sytuacji podbramkowych.

Obie drużyny nastawiły się na ofensywną grę i kibice od pierwszych minut mieli okazję oglądać niezwykle ciekawe widowisko. W 8. minucie Radomiak mógł objął prowadzenie. Krystian Puton nie zdołał jednak pokonać Przemysława Perzyny. W odpowiedzi świetną akcję przeprowadził Bartosz Narożnik. W ostatniej chwili od straty bramki uratował gości Szymon Kiwała. Jedyna bramka w pierwszej połowie padła w 21. minucie. Damian Kosiorek wykorzystał dobre dośrodkowanie i pokonał Michała Kulę. Chwilę później mogło być 1:1. Minimalnie spudłował Leonardo Pereira. Do przerwy łowiczanie prowadzili więc 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od żywiołowych ataków Radomiaka. Pod bramką Perzyny dochodziło do gorących spięć. Czyste konto golkiper Pelikana utrzymał do 59. minuty. Wtedy pokonał go uderzeniem z rzutu wolnego Daniel Barzyński. Dwie minut później Radomiak mógł prowadzić. Znów bliski szczęścia był Pereira. W odpowiedzi minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką Narożnik. W ostatnich 20 minutach nad stadionem w Łowiczu zaczęło mocno padać. Nie przeszkodziło to w konstruowaniu składnych akcji. W 75. minucie w idealnej sytuacji znalazł się Grzegorz Wawrzyński. Nie potrafił jednak jej wykorzystać. Zemściło to się 180 sekund później. Kontrę Radomiaka wykończył Szymon Stanisławski i goście objęli prowadzenie. Pelikan nie rezygnował. W 82. minucie przyjezdni wybili piłkę z linii bramkowej! Przewrotką mógł doprowadzić do wyrównania Konrad Kowalczyk. Bez wątpienia byłby to gol kolejki. Na minutę przed końcem ponownie zabrakło szczęścia Kowalczykowi i piłka przeleciała nad poprzeczką. Meczową piłkę miał w piątej minucie doliczonego czasu gry Michał Adamczyk. Z kilku metrów posłał futbolówkę obok słupka.

Pelikan Łowicz – Radomiak Radom 1:2 (1:0)
Bramki: Damian Kosiorek 21 – Daniel Barzyński 59, Szymon Stanisławski 78

Pelikan: Przemysław Perzyna – Kowalczyk, Marcin Nowak (69′ Bojaruniec), Wawrzyński, Żółtowski – Wyszogrodzki, Dombrowski ż, Mycka ż (64′ Bończak), Kosiorek, Kiwała – Narożnik.

Źródło: lajfy.com