Wygrana ŁKS, Omega nadal z zerem

Łódzki Klub Sportowy pokonał Omegę Kleszczów 2:1 (1:0) w spotkaniu zamykającym sobotnie zmagania w III lidze łódzko-mazowieckiej. Łodzianie po nieoczekiwanym remisie z GKP Targówek Warszawa zrehabilitowali przed własną publicznością. Dla Omegi to druga porażka w nowym sezonie.

ŁKS zaczął z animuszem i już w pierwszych minutach stworzył sobie dwie doskonałe sytuacje do zdobycia bramek. W 4. minucie minimalnie pomylił się Aleksander Ślęzak, a chwilę później w poprzeczkę trafił Marcin Zimoń. Prowadzenie mógł dać gospodarzom również Arkadiusz Mysona. Potężny strzał doświadczonego zawodnika obronił jednak Paweł Wiśniewski. Z biegiem czasu przewaga ŁKS zaczęła słabnąć. Omega najlepszą okazję do zdobycia gola miała w 32. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Michał Dryja. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Wydawało się, że w pierwszej połowie kibice nie obejrzą bramek. Na cztery minuty przed zejściem do szatni Łukasz Staroń dostał dobre podanie od Ślęzaka i strzałem z ostrego kąta zmusił Wiśniewskiego do kapitulacji. Jeszcze przed przerwą bramki mogli zdobyć Adrian Filipiak (ŁKS) i Dominik Cukiernik (Omega). W obu przypadkach zabrakło jednak precyzji.

Jedenaście minut po wznowieniu gry goście cieszyli się z remisu. Na strzał z 25 metrów zdecydował się Mariusz Zawodziński i Szymon Gąsiński musiał wyciągnąć piłkę z bramki. ŁKS odzyskał prowadzenie w 68. minucie. Akcję skrzydłem zainicjował Dawid Sarafiński, który świetnym podaniem obsłużył Tomasza Kowalskiego. Precyzyjny strzał tego zawodnika znalazł drogę do bramki. Omega nie rezygnowała. Na kwadrans przed końcem groźnie strzelał Mikołaj Grzelak. Zabrakło jednak szczęścia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za dwie żółte kartki boisko zmuszony był opuścić Aleksander Ślęzak. Nie miało jednak to wpływu na końcowy wynik i ŁKS dopisał do remisu z 1. kolejki trzy punkty.

ŁKS Łódź – Omega Kleszczów 2:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Staroń 41, Tomasz Kowalski 68 – Mariusz Zawodziński 56

ŁKS Łódź: Gąsiński – Salski, Sierant, Mysona,  Zimoń (65′ Golański) – Filipiak, Sarafiński, Różycki ż (73′ Karbowniak), Ślęzak ż, cz – Kowalski, Staroń.
Trener: Wojciech Robaszek

Omega: Wiśniewski – Łucki, Krymarys, Słomian ż, Dryja ż (46′ Berg) – Cukiernik, Marciniak, Grzelak, Zawodziński, Jacak – Solecki (73′ Rozwandowicz).
Trenerzy: Marcin Węglewski, Tomasz Jaworski

Sędziował: Rafał Pajnowski (Warszawa).