Nerwowa końcówka w Paradyżu

KS Paradyż wygrał ze Zjednoczonymi Stryków 2:1 (1:0) w jednym z najciekawszych spotkań 2. kolejki IV ligi łódzkiej. Mimo liczebnej przewagi i prowadzenia różnicą dwóch bramek gospodarze do samego końca nie mogli być pewni wygranej. Zjednoczeni do końca mieli szansę na remis.

Po niespodziewanych porażkach w pierwszej kolejce oba zespoły od samego początku grały bardzo ostrożnie w tyłach i starały się szanować piłkę. Z biegiem czasu przewagę zaczęli budować sobie gospodarze. Dobrych okazji nie wykorzystali Mariusz Koćmin i Łukasz Berc. W 40. minucie zmierzającą do bramki piłkę ręką wybił Bartosz Kluge. Piłkarz został ukarany czerwoną kartką i dodatkowo arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienił chwilę później Koćmin.

Po przerwie paradyżanie kontrolowali przebieg gry i szybko mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał jednak Berc. Dopiero w 71. minucie grający w przewadze gospodarze strzelili drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Jura. Od tego momentu strykowianie zdecydowanie ruszyli do przodu. W 81. minucie w polu karnym przez Kamila Jędrzejewskiego faulowany był Wojciech Sender. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Radosław Kowalczyk i zdobył kontaktową bramkę. Ostatnie minuty były bardzo emocjonujące. Zjednoczeni rzucili wszystko na jedną szalę i co chwila wrzucali piłkę w pole karne gospodarzy próbując przypadkowych strzałów na bramkę. Paradyżanom udało się jednak dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka.

KS Paradyż – Zjednoczeni Stryków 2:1 (1:0)
Mariusz Koćmin 40-karny, Sebastian Jura 71 – Radosław Kowalczyk 82-karny

Paradyż: Jędrzejewski ż – Majsak, K. Łukasik, Telus, Majewski – Kos (62′ Jura), Berc, Kalinowski, Bańczyk (70′ Gambka ż) – Bińkowski (62′ Grzybek), Koćmin (89′ Śliwka).

Zjednoczeni: Tyburski – Wróblewski, Mazurkiewicz, Majewski (65′ Białek), Sender ż – Buchowicz (80′ M. Neuman), Podedworny (53′ Ryplewicz ż), Kluge cz 40′, Ł. Neuman (68′ Drogosz) – Nagański, Kowalczyk.