Pięć bramek Neru Poddębice

Pewne zwycięstwo w 2. kolejce IV ligi łódzkiej odnieśli piłkarze Neru Poddębice. Podopieczni Witolda Obarka rozbili na wyjeździe Widok Skierniewice 5:0 (1:0). Poddębiczanie prawdziwą strzelaninę urządzili sobie po przerwie kiedy strzelili rywalom cztery gole.

Od pierwszych minut goście zdecydowanie ruszyli do ataku. Bliski szczęścia na początku meczu był Radosław Jurkowski, ale z kilku metrów nie trafił w bramkę. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 20. minuty, kiedy do siatki rywali trafił Marcin Dopierała. Ner skromnie lecz zasłużenie na przerwę schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Zdecydowanie skuteczniejsi przyjezdni byli po zmianie stron. W 51. minucie na 2:0 podwyższył Mariusz Rachubiński. Dwadzieścia minut później rzut karny pewnie wykorzystał Jakub Owczarek. Prawdziwe wejście smoka zrobił natomiast Damian Szmytka, który na listę strzelców wpisał się trzy minuty po wejściu na plac gry. Końcowy rezultat na 5:0 dla poddębiczan ustalił w 83. minucie Dariusz Jarczewski.

Widok Skierniewice – Ner Poddębice 0:5 (0:1)
Marcin Dopierała 20, Mariusz Rachubiński 51, Jakub Owczarek 71-karny, Damian Szmytka 73, Dariusz Jarczewski 83

Ner: Sokołowicz – Owczarek ż, Dopierała ż, Stajewski – Jurkiewicz (70′ Szmytka), Woźniak, Czekalski, Rachubiński (83′ Spychalski), Świątkiewicz (80′ Sobańda), Jarczewski (85′ Pietrzak) – Okoński.

Widok: Michalak – Staszewski, Lipiński, Gniadzik, Mitrowski (54′ Kowalczyk) – Potocki, Basiński, Papież (57′ Stangreciak), Borowiec, Karwat (46′ Markowski) – Cybulski (75′ Sawicki).