Słabe nerwy Łukasza Perlińskiego

Remisem 2:2 (1:1) zakończyło się spotkanie 2. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy Borutą Zgierz a Mechanikiem Radomsko. Goście byli bliscy wywiezienia ze Zgierza kompletu punktów, ale w końcówce faulu w polu karnym dopuścił się Łukasz Perliński, a wyrównującego gola zdobył Sebastian Ceglarz.

Spotkanie rozpoczęło się się od spokojnej gry w środkowej strefie boiska. W 11. minucie w polu karnym gospodarzy sędzia dopatrzył się ręki Patryka Retkowskiego i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał chwilę później Tomasz Walioszczyk. Odpowiedź Boruty przyszła dziesięć minut później. Damiana Krzyżowskiego pokonał Sebastian Ceglarz. Po tej wymianie ciosów pojedynek się wyrównał i do przerwy żadna ekipa nie potrafiła zaskoczyć rywali.

Po zmianie stron lekką przewagę osiągnęli przyjezdni jednak długo nie potrafili wyjść na prowadzenie. Dopiero w 70. minucie drugiego swojego gola w tym spotkaniu strzelił Walioszczyk. Zgierzanie od razu rzucili się do odrabiania strat jednak nie potrafili przebić się przez dobrze dysponowaną tego dnia defensywę gości. W 85. minucie nerwy puściły Łukaszowi Perlińskiemu, który ściął w polu karnym Arkadiusza Błaszczyka i został ukarany czerwoną kartką. Rzut karny na bramkę zamienił Ceglarz. W końcówce mimo osłabienia więcej do powiedzenia mieli radomszczanie. W 88. minucie piłkę meczową zmarnował Marek Woźniak. Pomocnik Mechanika nie trafił w dogodnej sytuacji zza linii pola karnego i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Boruta Zgierz – Mechanik Radomsko 2:2 (1:1)
Sebastian Ceglarz 22, 86-karny – Tomasz Walioszczyk 12-karny, 70

Boruta: Ilnicki – Retkowski ż, Antosik, Zieliński, Kowalski – Snita, Banaszczyk (20′ Błaszczyk), Ceglarz, Baszczyński ż (70′ Wiktorowski) – Pietrasiak, Pluch (85′ Gil).

Mechanik: Krzyżowski – Królik, Frączyk, Michalski ż, Perliński cz 85′ – Olejnik, Brych, Antczak ż, Żak, Lewacki (68′ Woźniak) – Walioszczyk (90′ Tazbir).