Omega II bezlitosna dla Concordii

Efektownie rozpoczęli sezon piłkarze rezerw Omegi Kleszczów. W meczu 1. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej podopieczni Marcina Zimocha pokonali spadkowicza z IV ligi łódzkiej Concordię Piotrków 4:1 (2:1). Już po kwadransie gospodarze prowadzili 2:0 po trafieniach Krzysztofa Kowalskiego.

Już pierwsze spięcie w polu karnym Concordii przyniosło bramkę. W zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazał Krzysztof Kowalski i gospodarze objęli prowadzenie. W 16. minucie kleszczowska drużyna wykonywała rzut wolny z odległości około 20 metrów. Do piłki podszedł Kowalski i bramkarz Concordii Mateusz Tworkowski musiał po raz drugi wyjmować piłkę z bramki. Na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony szybką akcję Concordii wykończył celnym strzałem Anikson. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka, a Michał Zientarski był bez szans.

DSCF5177Druga połowa była wyrównana. Concordia stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji pod bramką Zientarskiego, ale zawodnikom z Piotrkowa brakowało skuteczności. W 72. minucie na 3:1 podwyższył strzałem głową doświadczony Hubert Górski. Wynik spotkania ustalił na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Paweł Kowalski.

Omega II Kleszczów – Concordia Piotrków 4:1 (2:1)
Bramki: Krzysztof Kowalski 2, 16, Hubert Górski 72, Paweł Kowalski 89 – Anikson 40)

Omega: Zientarski – Sobczak (70′ Mateusz Trajdos), Górski, Ociepa, Belica – Barański (79′ Gasik), Paweł Kowalski, Tomesz, Mateusz Roczek (90′ Sobociński), Krawczykowski (90′ Grzybowski) – Krzysztof Kowalski.
Trener: Marcin Zimoch

Concordia: Tworkowski – Wagner, Molenda, Łubowski, Nowak (za kontuzjowanego Jagiełło) – Zelcer, Anikson, Bąbol, Turniak, Diego Bezerra – Tavinho Perreira.Trener: Mariusz Duchnowski

Sędziował: Grzegorz Muskała (Bełchatów). Widzów: 50