Sensacyjna końcówka meczu w Wieluniu

WKS Wieluń wygrał 3:2 z Łódzkim Klubem Sportowym w meczu 3. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. O wygranej gospodarzy zdecydowała znakomita końcówka. Podopieczni Wojciecha Robaszka prowadzili do 81. minuty 2:1, ale nieoczekiwanie dali sobie strzelić dwa gole i do Łodzi wrócili bez zdobyczy punktowej.

Pierwsze minuty były wyrównane. Nieznaczna przewaga należała do gospodarzy jednak groźnych sytuacji z obu stron długo brakowało. Dopiero w 20. minucie do siatki łodzian piłkę posłał Dawid Przezak. Goście ruszyli do odrabiania strat. W 22. minucie piłkę zmierzającą do bramki ręką z linii wybił Marcin Adamczyk. Sędzia wskazał na jedenasty metr i wyrzucił zawodnika gospodarzy z boiska. Jedenastkę na gola zamienił Robert Sierant. ŁKS poszedł za ciosem. W 37. minucie po szybkiej akcji i znakomitym podaniu Przemysława Różyckiego gola dla przyjezdnych strzelił Łukasz Staroń.

Druga połowa przebiegała głównie na walce w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić groźnej sytuacji. Przyjezdni praktycznie kontrolowali grę i nic nie zapowiadało zmiany wyniku. W końcówce podopieczni Wojciecha Robaszka skupili się na obronie korzystnego rezultatu. Wykorzystali to gospodarze, którzy zamknęli rywali na ich własnej połowie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 81. minucie wyrównującą bramkę zdobył Błażej Karasiak, a chwilę później na 3:2 wielunian wyprowadził Łukasz Rybak. Łodzianie kończyli ten mecz w dziesiątkę ponieważ za pociąganie rywala za koszulkę drugą żółtą kartką ukarany został Aleksander Ślęzak.

WKS Wieluń – ŁKS Łódź 3:2 (1:2)
Dawid Przezak 20, Błażej Karasiak 81, Łukasz Rybak 85 – Robert Sierant 24-karny, Łukasz Staroń 37

Wieluń: Kotecki – Ciężki (78′ Rybak), Maczurek, Fornalczyk, Karasiak – Adamczyk cz 23′, Wójcicki, Zawieja ż, Szewczyk (72′ Dubiel) – Przezak, Wira (69′ Matusiak).

ŁKS: Gąsiński – Salski, Filipiak, Mysona, Golański – Staroń, Karbowniak ż (70′ Patora), Sierant, Sarafiński ż (86′ Bielicki ż), Rózycki – Ślęzak żż cz 89′.

Źródło: ekstraklasa.net