Warta skuteczna na własnym boisku

Po kolejny komplet punktów sięgnęła Warta Sieradz. Podopieczni Tomasza Kmiecika wygrali na własnym boisku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (1:0) w spotkanku 3. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Sieradzanie zwycięstwo zapewnili sobie w końcówce meczu, kiedy do siatki rywali trafił Cezary Pankowski.

Gospodarze bardzo szybko mogli wyjść na prowadzenie. Próby Kamila Woźniaka i Michała Stasiaka zdołał obronić Karol Domżał. Golkiper Świtu popisał się również wspaniałą paradą po uderzeniu Łukasza Mitka. W odpowiedzi po strzale Patryka Koziary sieradzan przed stratą bramki uratował słupek. Przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Woźniak.

Goście szybko po zmianie stron doprowadzili do wyrównania. W 50. minucie piłkę do bramki Warty posłał Reinaldo Melao. Osiem minut później gospodarze ponownie cieszyli się z prowadzenia. Po sporym zamieszaniu w polu karnym najlepiej w sytuacji odnalazł się Przemysław Sosnowski, który z bliska pokonał Domżała. Gracze Świtu śmielej ruszyli do ataku. W 74. minucie Przemysław Szabat z jedenastu metrów nie dał żadnych szans na obronę Kamilowi Adamkowi. Na szczęście w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę strzelił Cezary Pankowski i Warta mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Warta Sieradz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (1:0)
Kamil Woźniak 42, Przemysław Sosnowski 58, Cezary Pankowski 90+1 – Reinaldo Melao 50, Przemysław Szabat 74-karny

Warta: Adamek – Sosnowski, Pankowski, Łochowski, Swędrowski (38′ Pietras ż) – Stasiak ż, Bogdan ż, Bartłoszewski (82′ Pluta), Mitek, M. Kobierski – Woźniak (90+2′ Chlebicz).