Warta lepsza od rezerw Bełchatowa

Warta Działoszyn pokonała na własnym stadionie rezerwy GKS Bełchatów 1:0 (0:0) w spotkaniu 3. kolejki rozgrywek IV ligi łódzkiej. Wynik mógł być znacznie wyższy. Działoszynianie nie wykorzystali kilku bardzo dobrych sytuacji strzeleckich. Zwycięskiego gola dla działoszynian zdobył z rzutu karnego Dariusz Walęciak.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi Warty Działoszyn.  Przez pierwsze 10 minut gra toczyła się na połowie gości. Trzech doskonałych sytuacji na zdobycie bramki nie wykorzystał jednak Karol Dudek. Do przerwy Warta nie potrafiła udokumentować swojej przewagi i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Goście stworzyli sobie kilka sytuacji, ale dobrze dysponowany w tym meczu Michał Różycki nie dał się pokonać. W 67. minucie sfaulowany w polu karnym zostaje Dudek i sędzia spotkania Kamil Krasnopolski wskazuje na 11 metr. Rzut karny pewnie wykonał doświadczony Dariusz Walęciak. Jak się później okazało była to jedyna bramka meczu. Gospodarze mieli jeszcze możliwość podwyższenia wyniku. Daniel Karoń trafił jednak z 20 metrów w poprzeczkę.

Warta Działoszyn – PGE GKS II Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Dariusz Walęciak 67-karny

Warta: Różycki – Bąkowicz, Lisowski, Grzywiński, Bartoszek – Walęciak, Karoń, Nowacki (60′ Stępień), Ciecierski (68′ Mostowski) – Kukulski, Dudek (88′ Pęciak).

PGE GKS II Bełchatów: Lenarcik – Turniak, Kowalski, Stolarczyk, Grzejda (75′ Kołodziej) –  Raś, Sitarz – Zięba (65′ Nouri), Kondracki, Nowiński (55′ Maciejewski) – Paluszkiewicz (63′ Łabędzki).

Relacja: Krzysztof Kamyszyński