Pierwsza porażka Lechii Tomaszów

Lechia Tomaszów nie powiększyła swojego dorobku punktowego i w meczu 4. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej przegrała w Warszawie z GKP Targówek 0:2 (0:0). Tomaszowianie zagrali słaby mecz, a przed wyższą porażką uratował ich dobry występ bramkarza Artura Holewińskiego.

Dla Lechii był to drugi z rzędu wyjazd do stolicy. W środę sensacyjnie zremisowali z Polonią Warszawa 1:1. Wtedy remis uratował w doliczonym czasie gry Wiktor Żytek. Pomocnik Lechii jako pierwszy oddał strzał w meczu z Targówkiem, ale uderzenie zostało wybite przez jednego z obrońców na rzut rożny. Tomaszowianie kontynuowali natarcie. Dobrych sytuacji nie wykorzystali jednak Marcin Mirecki oraz Jardel. W 38. minucie gospodarze przeprowadzili bardzo groźną akcję. Artur Holewiński wybronił jednak sytuację sam na sam i do przerwy było 0:0.

Druga część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy. Holewiński zachował czyste konto do 60. minuty. Wówczas to po zespołowej akcji pokonał go Marcin Kolasiński. Zmiany poczynione przez trenera Andrzeja Deca na niewiele się zdały gdyż w 74. minucie z boiska za drugą żółtą kartkę musiał zejść Bartosz Broniarek. Targówek wykorzystał osłabienie Lechii i w 82. minucie wynik spotkania na 2:0 ustalił Mateusz Polit.

GKP Targówek Warszawa – Lechia Tomaszów 2:0 (0:0)
Lechia: Holewiński – Matysiak (83′ Milczarek), Cyran, Matuszczyk, Broniarek ż,cz – Potakowski (69′ Stańdo), Szymczyk (46′ Król), Żytek, Prusinowski (67′ Wiejak), Mirecki – Jardel